Esrarcıdan 'eşek' savunması

Evinin bahçesinde marihuana yetiştiren kişi polis tarafından yakalanınca ilginç bir savunma yaptı

11 Ocak 2010, Pazartesi 13:43
A A

Evinin bahçesinde, esrar yapımında kullanılan dişi hint keneviri yani marihuana yetiştirdiği için polis tarafından gözaltına bir köylü, "Eşeğim uyuşturucu bağımlısı, esrardan başka ot yemiyor" diyerek kendini savunmaya çalıştı. 

"Trud" gazetesinde yer alan habere göre, bir ihbarı değerlendiren narkotik polisi, Çernogorovo köyünde Petar Mitev (35) adlı köylüye ait evin bahçesine baskın düzenledi. Baskında bahçede dişi hint keneviri yetiştirildiği tespit edildi. Gözaltına alınan Mitev, ifadesinde, bahçesinde bulunan esrar bitkileri için ilginç bir savunma yaptı. 

EŞEĞE TEST YAPILACAK!
Eşeğinin uyuşturucu bağımlısı olduğunu ileri süren Mitev, "Esrardan başka ot yemiyor. Ölmesini istemediğim için ben de mecburen bahçeme esrar ekiyorum" dedi. Emniyet yetkilileri, Petar Mitev’in söylediklerinin doğru olup olmadığının belirlenmesi için eşeğe uyuşturucu testi yapılmasına karar verildiğini açıkladı. 

Buna göre Mitev’in eşeğinden kan örneği alınarak laboratuvarda incelenecek. Eğer eşek uyuşturucu bağımlısı çıkarsa Mitev ağır cezadan kurtulacak. Ama eşeğin kanında uyuşturucu bulunmazsa Mitev hakkında uyuşturucu yetiştirmenin yanı sıra "yalan ifade vermek" suçlamasıyla dava açılacak. 

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;