Esra'yı doktor hatası mı öldürdü?

Almanya´nın Baden-Württemberg eyaletinde Esslingen´e bağlı Filderstadt şehrinde yaşayan 21 yaşındaki Esra O. adlı Türk kızı, rutin bir ameliyat için gittiği hastanede yapılan hata sonucu girdiği komadan çıkamadı

27 Nisan 2015, Pazartesi 23:58
A A

KARIN AĞRISIYLA HASTANEYE GİTMİŞTİ

Bild gazetesinin internet sayfası ve Stuttgarter-nachrichten.de  haber portalının bildirdiğine göre, karın ağrısı şikayetiyle geçen hafta Salı günü Filderstadt´taki bir kliniğe giden Esra´ya, yapılan tetkikler sonucunda yumurtalıklarında süste teşhisi konuldu. Kendi isteğiyle aynı gün ameliyata alınan Esra´nın ameliyat esnasında yanlışlıkla bir damarı kesildi. Damar tekrar dikilinceye kadar çok miktarda kan kaybeden talihsiz genç kız, komaya girdi.  Bu sabah (Pazartesi) Reutlinger polisi tarafından yapılan açıklamada, bir haftadır komada olan Esra´nın, Pazar gecesi hayatını kaybettiği belirtildi.

DOKTOR HATASI OLUP OLMADIĞINI BİLİRKİŞİ RAPORU ORTAYA KOYACAK

Olay nedeniyle hastane yönetiminin Savcılığa haber verdiği ve Esra´nın ölümünde doktor hatası olup olmadığının araştırıldığı kaydedildi.
Konuya ilişkin savcılık tarafından yapılan ilk açıklamada, doktor raporlarının ilk incelemesinde doktor hatasının tespit edilemediği kaydedildi. Savcılığın isteği üzerine Esra´ya otopsi yapılırken, doktor hatası olup olmadığının bilirkişi raporu ile ortaya konulacağı bildirildi. Bilirkişi raporunun tamamlanmasının bir kaç ay sürmesi bekleniyor.


Ahmet YILDIRIM - ALMANYA / DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;