Estonya: Türkiye'ye yardımcı olacağız

Estonya'nın tecrübeli oyuncusu Piiroja: Hem Bosna hem Türkiye maçımız var. Bosna'ya çelme takıp, Türkiye'ye yardım edeceğiz

05 Eylül 2009, Cumartesi 11:00
A A

Estonya Milli Takımı’nın futbolcularından Raio Piiroja, Milli Takımımız’a yardımcı olacaklarını söyledi. Hem Bosna, hem Türkiye ile oynayacaklarını hatırlatan tecrübeli oyuncu, “Bosna’ya çelme takıp, Türkiye’ye yardımcı olacağız” diyerek ilginç bir söylemde bulundu. Estonya Milli Takım Teknik Direktörü Tarmo Rüütli ise, “Türkiye bizden daha güçlü bir takım. Ancak, futbolda düzgün çalışırsanız, işinizi iyi yaparsanız sonuç güzel olur” diye konuştu. 

TAM KADRO KAYSERİ'DELER
Rüütli, karşılaşmaya iyi hazırlandıklarını ve tam kadro olarak Kayseri’ye geldiklerini belirtti. Kendi sahalarında oynadıkları karşılaşmada 1 puan aldıklarını hatırlatan Rüütli, “Kendi evimizde oynadığımız maçta iyi bir oyun sergilemiştik. Bunu yapmak yine mümkün. Türk Milli Takımı çok ciddi ve zorlu bir rakip. İlginç bir karşılaşma olacak. Dünya Kupası finalleri için şansımızı kaybettik, ama bundan sonrası için takımımızı hazırlayacağız. Bu durum halen gruptan çıkma şansı bulunan Türkiye için baskı unsuru oluşturacak. Türkiye’nin durumu epey zorlaştı, ama grupta her şey mümkün. Bu anlamda Türkiye’nin önünde engel olduğumuz için üzgünüz” diye konuştu. 

Oktay ENSARİ-Demet ÖZTÜRK / DHA

A Milliler Estonya karşısında moral arayacak

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;