Eurovision'da şoke eden an...

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bu yıl 62’ncisi düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması’nda geçen yıl birinci olan Kırım Tatarı kökenli Ukraynalı şarkıcı Jamala’nın şarkı söylediği sırada sahneye fırlayan bir kişi Jamala’nın önüne geçerek külodunu indirdi

14 Mayıs 2017, Pazar 10:49
A A
Uluslararası Fuar Merkezi’nde "Farklılığı kutlama" sloganı ile yapılan yarışmanın finalinde 26 ülkenin temsilcisi mücadele verdi. Sobral, “Amar Pelos Dois” isimli şarkısıyla 758 puan alarak birinciliği kazandı. Bulgaristan’ın temsilcisi Kristian Kostov “Beautiful Mess” isimli şarkısıyla 615 puan alarak ikinciliği, Moldova’nın temsilcisi Sunstroke Project ise “Hey Mamma” şarkısıyla 374 puan alarak üçüncülüğü elde etti.

Yarışmada “Skeletons” isimli şarkısıyla Azerbaycan’ı temsil eden Dihaj 120 puanla 14. sırayı aldı. Yarışmanın sonunda 2004’te 49. Eurovision Şarkı Yarışması’nda birinci olan Ukrayna temsilcisi Ruslana ve geçen yıl 61. Eurovision Şarkı Yarışması’nda birinciliği elde eden Ukrayna temsilcisi Kırım Tatar sanatçı Jamala birer şarkı seslendirdi.

 Kiev’deki Eurovizyon Şarkı Yarışması finali bir skandala da sahne oldu. Geçen yılki Eurovision Şarkı Yarışması’nın birincisi olan Kırım Tatarı kökenli Ukraynalı şarkıcı Jamala’nın şarkı söylediği sırada sahneye fırlayan bir kişi, Jamala’nın önüne geçerek külodunu indirdi.Omuzlarında Avustralya bayrağıyla sahneye çıkan kişi bir taraftan dans ederken diğer taraftan Jamala ile seyircilerin arasına geçerek bu skandala imza attı.


Instagram’da 'yok artık' dedirten trend: Popo açma!


Jamala olayı görmezden gelirken söz konusu kişi birkaç saniye içinde olay yerinden uzaklaştırıldı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;