Evernote, hangi mobil platformlardan çekiliyor?

Not alma uygulaması Evernote, internet sitesinden önemli bir açıklama yaptı. Bakalım Evernote, hangi mobil platformlardan çekiliyor?

06 Temmuz 2017, Perşembe 01:28
A A
Bundan 5 yıl öncesine bakıldığında mobil pazar, işletim sistemi anlamında biraz daha hareketliydi. O zamanlarda da iOS ve Android’in kesin hakimiyeti vardı ancak Microsoft, BlackBerry ve hatta Nokia gibi firmalar da mobil işletim sistemleriyle pazarda yer almaya çalışıyorlardı.

Ancak sektör, artık tamamen iOS ve Android’in eline geçti. Böyle olunca da mobil uygulamalar, diğer sistemler için desteklerini kesmeye başladı. Bunlardan birisi de bir not alma uygulaması. Bakalım Evernote, hangi mobil platformlardan çekiliyor?

Birçok uygulamanın sadece iOS ve Android için çıktığı bu dönemde, bazı geliştiriciler de BlackBerry ve Windows Phone gibi cihazlar için desteğini kesmeye başladı. Bunlardan birisi de Evernote oldu. Uygulamanın sitesinden bir bildiri yayınlandı.
 

SON GÜNCELLEMELER GELMEYECEK


Açıklamada, uygulama için Blackberry ve Windows Phone için desteğinin 29 Haziran‘dan itibaren kesileceği ve bu platformlarda uygulamayı kullananların, kullanımlarına devam edileceği bildirildi. Ancak bundan sonra uygulamanın indirilemeyeceğini ve son güncellemelerin gelmeyeceği de belirtildi.
Ancak kullanıcıların oluşturduğu belgeler, bu destek kesintisinden etkilenmeyecek. Bazı mobil uygulamaların yukarıda belirtilen platformlardan yavaş yavaş çekilmesi tesadüf değil. Özellikle Microsoft, mobil işletim sistemi konusunda beklediği çıkışı yapabilecek mi?

TV+ ve fizy artık D&R mağazalarında
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;