Önceki Fotolar

Evinizdeki eşyalarla yapabileceğiniz 7 dekoratif öneri

Evinizde dekoratif gözle bakmadığınız eskimiş mumlardan, rengini beğenmediğiniz saksılara ve çöpe atacağınız kurumaya az kalmış ojelere kadar herşeyi değerlendirmeniz mümkün. Bu fikirleri görünce evinizdeki ojbelere karşı tüm bakış açınız değişecek. İşte çok az para harcayarak ve evinizdeki eşyaları kullanarak yapabileceğiniz 7 dekoratif öneri...

12 Eylül 2017, Salı 10:00
A A
ÖRGÜ SAKSI

ÖRGÜ SAKSI

Malzemeler: Saksı, örmek için kullanacağınız kalın bir ip ve silikon yapıştırıcı. Yapılışı: İpi rahat edebileceğiniz yere koyarak ve başlayacağınız yerden yapıştırarak örün. Ördükten sonra son kısmını da yapıştırın ve saksınıza silikonla yapıştırarak etrafını kaplayın. İşte bu kadar...

MİDYE TAKI KUTUSU

MİDYE TAKI KUTUSU

Malzemeler: Boya, fırça, midye ve isteğe göre vernik Yapılışı: Boyanızı fırçanıza batırarak midyenin iç kısmını boyayın. Kuruduktan sonra iyi boyanmadığını düşünüyorsanız tekrar üstüne kat atabilirsiniz. Tamamen kuruduktan sonra sprey veya sıvı vernikle isteğinize göre üzerinden geçebilirsiniz.

TAŞ KAKTÜS

TAŞ KAKTÜS

Malzemeler: İstediğiniz boyutta taşlar, saksı, eskitme yapabilmeniz için fırça, taşları boyamanız için yeşil tonlarında boya ve küçük çakıl taşları Yapılışı: Saksınızı beyaz renk (veya istediğiniz başka bir renk) boyanızı alarak sert darbelerle dokunuşlar yapın. Eskitme havası verileceği için her yerini boyamayın ki dibindeki renk görünsün. Küçük çakıl taşlarını saksının içine koyun. Kaktüs yapacağınız büyük taşları da yeşil tonlarında kaktüse benzeterek boyayın. Kaktüsler kuruduktan sonra küçük taşların içine koyun.

OJELİ BARDAK

OJELİ BARDAK

Malzemeler: Kupa, karıştırmak için kürdan, istediğiniz renklerde oje, su ve kap Yapılışı: Kaba kupanın girebileceği kadar su koyun. Üzerine istediğiniz renklerde ve istediğiniz sayıda ojeyi döküp kürdanda karıştırın. Sonrasında bardağı yaptığınız oje karışımına yayın.

OJELERLE TABLO

OJELERLE TABLO

Malzemeler: İstediğiniz renklerde oje, ojeleri dökebileceğiniz plastik tabak, su ve isteğinize bağlı kağıt veya küçük tuval. Yapılışı: Tabağa suyu koyun. Üzerine ojeleri döküp kağıdı paralel olarak ojeli suya batırın. Kurumasını bekleyin. İsterseniz çerçeveletip duvarınıza da asabilirsiniz.

BALON IŞIKLAR

BALON IŞIKLAR

Malzemeler: Kalın jüt ipi, balon, süs ışıkları, şeffaf yapıştırıcı Yapılışı: Balonu şişirin. Etrafına jüt ipini dolayın. Dolarken jüt iplerinin kesişim yerlerine şeffaf yapıştırıcı sürün. Sonrasında balonu patlatın. Süs ışıklarınızı jüt iplerinin aralarından geçirerek dekoratif bir görüntü yaratın. Sonra ışıklarınızı yakın ve akşamın keyfini çıkarın...

BANTLI KALORİFER

BANTLI KALORİFER

Malzemeler: Dekoratif şekilli bant, yapıştırıcı Yapılışı: Dekoratif bantların altına çok hafif yapıştırıcı sürerek kalorifer peteğinizin arasına yerleştirin.