Önceki Fotolar

Evinizi organize edecek 15 yepyeni pratik fikir!

Evimizde ne kadar çok dolap ya da depolama yeri olursa olsun eşyalarımızı sığdırmakta veya düzenli tutmakta sıkıntı yaşadığımız anlar çok. Sizin için yerden kazanmanızı sağlayacak ve eşyalarınızı düzenleyecek ilginç fikirleri sıraladık. Üstelik malzemelerini bulması ve uygulaması çok kolay!  

25 Ocak 2018, Perşembe 16:26
A A
2 Bambu çubuklardan bıçaklık

2 Bambu çubuklardan bıçaklık

Ahşap bıçak standları her zaman hesaplı ürünler olmayabiliyor. Geniş ağızlı bir cam kabın içine yerleştireceğiniz bambu çubuklarının arasına bıçaklarınızı yerleştirerek şık görünümlü bir bıçak standı elde edebilirsiniz. 

3 Eski danteller işe yarasın

3 Eski danteller işe yarasın

Artık kullanmadığınız dantel ve güpürlerinizi şeritler halinde kesip çekmece ve dolap içlerine aralarında boşluklar bırakarak raptiyeyle tutturun. Kalan boşluklara kozmetiklerinizi ve makyaj malzemelerinizi yerleştirebilirsiniz. 

4 Sprey deterjanlar

4 Sprey deterjanlar

Sprey kapaklı deterjanlarınızı ağız kısımlarından boruya tutturarak havada durmalarını sağlarsanız altta kalan boşluklara da temizlik malzemesi yerleştirebilirsiniz. 

5 Fularlara mandal

5 Fularlara mandal

Bir ahşap parçasına tutkallayacağınız mandallerın ucuna eşarp ve fularlarınızı tutturup, ahşaba geçireceğiniz tel ve çengelle pratik bir askı yapabilirsiniz. 

6 Kablolar artık karışmayacak

6 Kablolar artık karışmayacak

Prizden hangi fişi çekmek istediğinizi sürekli karıştırıyorsanız kablolara ekmek paketlerini kapatmakta kullanılan küçük plastik parçaları geçirip üzerlerine elektroniklerinizin adını yazabilirsiniz. 

7 Tüm kemerler bir arada

7 Tüm kemerler bir arada

Bir elbise askısına çokça çengel takıp kemer tokalarınızı bu çengellere asarak karışmalarını engelleyebilir ve böyle asabilirsiniz. 

8 Düğüm olan kulaklık kalmayacak

8 Düğüm olan kulaklık kalmayacak

İki ahşap mandalı birbirine japon yapıştırıcısıyla yapıştırın. Kulaklığınızın kablo kısmını dikkatlice sarıp mandalın uç kısmına geçirin. Uçlarını ise mandalın altındaki küçük yuvarlak boşluktan geçirirseniz bir daha karışıp düğüm olmayacaklardır. 

9 Saç kurutma makineniz için

9 Saç kurutma makineniz için

Saç kurutma makineniz banyo dolabında sürekli devrilip kablosu düğüm oluyor muhtemelen. Metal bir dosyalığı dolap kapağına vidalayıp kurutma makinenizi içine yerleştirirseniz bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz. 

10 Takılara rende

10 Takılara rende

Takıları birbirine dolaşmadan ya da teklerini kaybetmeden saklamak oldukça zor. Üstelik dağınık bir görüntü yaratıyorlar. Kullanmadığınız eski bir rendeyi sprey boyayla canlandırıp küpe gibi takılarınızı rendenin deliklerine asabilirsiniz. 

11 Tavalar rahat etti

11 Tavalar rahat etti

Üst üste koyunca çizilebilen ya da sapları yüzünden sıkıntı yaratabilen teflon tavalarınızı plastik evrak kutularının içine dik yerleştirip kolayca saklayabilirsiniz. Üstelik dolabınız düzenli kalır. 

12 Tokalar artık kaybolmayacak

12 Tokalar artık kaybolmayacak

Sürekli düşürüp kaybettiğiniz lastik tokaları oval bir anahtarlığa dizip çekmeye ya da dolaba bu şekilde kaldırmak son derece pratik bir çözüm olacaktır. 

13 Yoğurt kaplarını atmayın

13 Yoğurt kaplarını atmayın

Meyveli yoğurtların minik kaplarını iyice yıkayıp temizledikten sonra silikonla birbirinie tutturup sevimli çekmece içi düzenleyicisi yapmak çok kolay. 

14 Makyaj fırçaları için

14 Makyaj fırçaları için

Hepimizin mutfağında artık kullanmadığı cam kaseler vardır mutlaka. Bunların içine güzel görünümlü dekoratif taşlar doldurup makyaj fırçalarınızı bu taşların arasına yerleştirirseniz bir arada ve temiz kalacaklardır. 

15 Dolaplarda yer açmak için

15 Dolaplarda yer açmak için

Bazen kıyafetlerimizi dolaplara sığdırmakta çok zorlanıyoruz. Geniş halkaları olan bir zincire istediğimiz kadar askıyı geçirip bunu boruya bir çengelle asarak yerden kazanmak çok kolay.