'Evlatlarımızın dağa çıkmasına engel olun'

Başbakan Erdoğan, Şanlıurfa'da PKK'lıların annelerine seslendi: “Evladını kaybeden annelerin yerine kendinizi koyarak düşünün. Evlatlarınızın dağlara birer terörist olarak çıkmasına engel olun" dedi

'Evlatlarımızın dağa çıkmasına engel olun'

HİÇ KİMSE KAZANAMAZ

Başbakan Tayyip Erdoğan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Şanlıurfa’da düzenlenen bir panelde ve toplu açılış töreninde yaptığı konuşmalarda, 30 yıldır süren terörün bitirilmesinde tüm annelere büyük görev düştüğünü söyledi.

Erdoğan, “Annelerin kaybettiği ortamda hiç kimse kazanamaz. Kazanan kan tacirleri, silah tüccarları oldu. Biz bu acıyı daha fazla taşıyamayız. Biz artık Dünya Kadınlar Günü’nü, bayramları buruk yaşamak istemiyoruz” dedi. ÖNCE

ANNELER VE KADINLAR

“Ülkemin tüm kadınlarından, tüm annelerden yaşanan bu acıyı durdurmak için yüreklerini ortaya koymalarını rica ediyorum” diyen Erdoğan şöyle devam etti: “Bölücü terör örgütüne destek veren annelere sesleniyorum; Evladını kaybeden annelerin yerine kendinizi koyarak düşünün. Lütfen evlatlarınızın dağlara birer terörist olarak çıkmasına engel olun. Gelin 72.5 milyon bir olalım. Nifak tohumlarını söküp atacak olan en önce annelerdir, kadınlardır.”

30 YILDIR ACI VAR

‘Demokratik Açılım’ ile bir kardeşlik projesi başlattıklarını belirten Erdoğan şunları söyledi: “Bu ülkede son 30 yıldır bazı evlere, ocaklara ateş düştü. Gece yarısı telefon acı acı çaldı, ‘Anacığım çocuğun dağda şehit düştü, yavrun hayatını kaybetti’ dediler.

Hangi etnik kökene sahip olursa olsun bu ülkenin her bir ferdi birinci sınıf vatandaş olarak yaşamını sürdürsün istiyoruz. Anaların gözyaşından beslenenlere fırsat vermeyelim.”