Evli sevgilisini tüfekle vurdu!

a
a
Salı, 06 Temmuz 2010 - 15:46


Evli sevgilisini tüfekle vurdu!

Konya’da bir kadının kendisi gibi evli olan sevgilisini vurduktan sonra 6. kattaki evin balkonundan atlamak istediği öne sürüldü.
Edinilen bilgiye göre, merkez Selçuklu ilçesi Bosna Hersek Mahallesi’ndeki evde, bir kişinin tüfekle yaralandığı bilgisini alan polis ve sağlık ekipleri harekete geçti.

Bu sırada önce bileğini kesen daha sonra olayın gerçekleştiği 6. kattaki evin balkonundan aşağıya atlamak isteyen Reyhan A. ise (34), ev sahibi Atiye T. tarafından ikna edilerek kararından vazgeçirildiği iddia edildi.

Olay yerine giden ekipler, Konya Adliyesinde görev yapan Ziya H’nin (34) öldüğünü belirledi.
Yaşadıklarının etkisi altında olduğu ve sinir krizi geçiren Reyhan A’ya olay yerinde müdahale edildi.

Ev sahibi Atiye T. ise olayın intihar olduğunu ileri sürdü. Yapılan inceleme ve alınan ifadeler doğrultusunda evli ve 4 çocuk babası Ziya H’nin yine evli ve 3 çocuk annesi olan sevgilisi tarafından öldürüldüğü öne sürüldü.

"BEN SANA KIYAMAM"

Reyhan A’nın ilk ifadesinde, bir süre önce tanıştığı Ziya H. ile gönül ilişkisi olduğu, ancak evli oldukları için birbirlerine kavuşamadıklarını söylediği bildirildi.

Bu yüzden birlikte intihar etmeye karar verdiklerini belirten Reyhan A’nın ifadesinde, "Ziya, ’Ben sana kıyamam. Bana ateş et. Daha sonra ben sana ateş ederim’ dedi. Bunun üzerine ben tetiğe bastım. Kendimi vurmaya çalıştım ancak tetiğe yetişemedim. Ben de evin balkonundan atlayarak intihar etmek istedim. Ancak silahın sesini duyan evin sahibi odaya girerek beni kurtardı" dediği öğrenildi

Polisteki işlemleri tamamlanan zanlı, Konya Numune Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildi. Zanlı, daha sonra adliyeye sevk edildi.

AA