Önceki Fotolar

Evliliği renklendirecek 10 seks önerisi

Cinsel hayatınızın sönük ve durağan bir şekilde devam etmesine izin vermeyin. Peki nasıl? İşte size cinsel yaşamınızı değiştirecek ve renklendirecek 10 öneri

20 Mart 2017, Pazartesi 12:47
A A
SEKS GÜNDEMİNİZDE OLSUN

SEKS GÜNDEMİNİZDE OLSUN

Uzun süredir seks yapmayan çiftlerle çok karşılaşabiliyor. Bazı durumlarda, mesela doğum öncesi ve sonrası bir süre anlaşılır bir durum olabilir fakat zaman zaman cinsel terapi ya da başka konulardan dolayı müracaat eden danışanlarımızda 6 ayda bir, yılda bir şöyle bir girişimde bulunup da seksi dünyaları dışında tutan çiftlere sık rastlayabiliyoruz.

İlişkinin rutinleşmesi, modern hayatın koşuşturma, yorgunluk, sanal dünyaya dalmak, psikolojik sıkıntılar gibi birçok sebep olabilir çiftlerin seksten uzak durmasına.

Aynı çocuğun ebeveyni olmak sanki evlilik için yeterliymiş gibi bir tutuma bürünüp seks yokmuş gibi yaşamaktan vazgeçin. Sağlıklı bir ilişkide seks olmazsa olmazdır ve yoksunluğu da ilişkiye olumsuz yansıyacaktır.

Bunu bir aksaklık olarak tespit edip çözüm yolları arayın. Ayrıca eşiniz sizin arkadaşınız değildir. Çok sevdiğimiz bir başkasından eşimizin farkı, gönül rahatlığıyla seks yapmaktır. Aynı zamanda seks yapmak için de evlendiğinizi unutmayın. 

KISA SÜRELİ SEKS

KISA SÜRELİ SEKS

İllaki uzun sürmeli, geniş zaman olması şart" anlayışı yanlış bir inanıştır. Bazen konuyla ilgili yazılan yazılarda uzun ön sevişmeden, sevişme ve seksin uzunluğundan bahsedilir ve fakat bu durum, insanlar tarafından "Ön sevişme uzun olmalı" şeklinde yanlış, bir kesinliğe dönüşür.

Bazen insan tamamen hazırdır bazen sarılıp tek bir sefer öpüşmek ön hazırlık için yeterli olabilir ve üstelik her zaman geniş zamanı beklemek diye bir şart da yok.

Fazla vaktiniz olmadığında ve rahat, uzun, romantik bir akşam geçiremeyecek durumda olduğunuzda kısa süreli seks imdadınıza yetişebilir. İki taraf için de iki arada bir derede, sabah duştan önce ya da günün herhangi bir saatinde buluverdiğimiz bir boşlukta saate bakarak değil de arzularımızı dinleyerek kısa süreli seksin heyecanını kendinize hediye edebilirsiniz. 

GİZLİ KAPAKLI SEKS

GİZLİ KAPAKLI SEKS

Bu cinsel ilişki şeklinde, "yasak meyve" yemedekine benzer bir heyecan ve telaş vardır. Mesela çocuklar TV'de sevdikleri diziye dalmışken ya da bilgisayarda oyuna dalmışken bu işe yarayabilir. Kapınızıı kilitleyip yatak odanızda, ailenizi ziyarete gittiğinizde bekarlık odanızda veya eşinizin iş yerine onu ziyarete gittiğinizde kilitli bir odadaki koltuğun üstünde sevişmek gibi. 

İnsanlar hemen yanıbaşınızdayken kapıyı güvenli hale getirip birkaç dakika özel anlar yaşayabilirsiniz. Bu heyecanınızı besler, diriltir.

TÖRENSEL SEKS

TÖRENSEL SEKS

Kendinize ara ara başka ortamlar ayarlayabilirsiniz. Yakın bir şehre gidilmese de bir başka semtte manzarası güzel olan bir oteli ayarlayabilirsiniz mesela. Keyif için sinemaya gidiliyor da biraz özel zaman ve ortam için çiftler neden özel ortam oluşturmasın.

Bu içinde mum ışığında bir akşam yemeği, fısıltılı konuşmalar, özel kıyafetler giyme, bir otel odası ya da evde ikiniz baş başayken romantik bir akşam yemeği gibi çok çeşit barındıran bir seks türü olarak görebilirsiniz. Böylece eşinizle cinseliğinizi özel bir ortamda bir törene dönüştürebilir ve istediğiniz kadar uzatabilirsiniz.

Telefonlarınızı sessize almanıza ya da kapatmanıza hiç kimse bir şey demeyecektir.

Özellikle yıl dönümleri, Sevgililer Günü ya da ilişkinizin taze kana ihtiyaç duyduğu zamanlar için tercih edilebilir. Bazen zamanı sadece kendinize has kılmanız gerekir. 

YENİ EVLİ YA DA FLÖRT SEKSİ

YENİ EVLİ YA DA FLÖRT SEKSİ

Oturup düşünün. İlk tanıştığınız zamanlarda eşinizi etkilemek için ne yapıyordunuz, o ne yaptığında siz hoşlanıyordunuz. Flört günlerinize ya da evliliğinizin ilk günlerindeki benzer bir ortam oluşturmaya çalışın.

Eve ellerinizde çiçeklerle gelin ya da tıpkı eski günlerde olduğu gibi biraz saçma biraz romantik sözleri tekrar eşinize söyleyin. O zamanları gündeme getirip birbirinize hatırlatın, ufak tefek yaramazca kaçamakları canlandırın.

Arzularınızı kabartan flört ya da nişanlılık dönemlerindeki samimi ve arzu dolu davranışları yapmak, cinselliğinizi sevimli bir oyuna dönüştürebilir.  

BARIŞMA SEKSİ

BARIŞMA SEKSİ

Yatak odası aynı zamanda seks odasıdır. Anadolu’da bir söz vardır: "Yatakta küslük olmaz."

İlişkinizdeki dalgalanmaları yatak odasına taşımayın. Ufak tefek tartışma olsa bile yatak odasını bir "serbest alan" olarak benimseyin. Eşiniz yaklaştığında, arzusuna cevap verin. Yatak odasını sadece uyku odası olarak değil, seks odası olarak da kodlayın.

Bir kavga ya da tartışma sonrası birbirinizi affedip barıştıktan sonra seks yapmak sizi daha çok birbirinize yakınlaştırabilir ve ilişkiniz üzerinde tamir edici bir etki yapabilir.

STRES SEKSİ

STRES SEKSİ

Evlilik fedakarlık demektir ve taraflardan biri stresli, gergin ise diğeri ilgi, şefkat ile yönelip yakınlık duygusunu hissettirmeye gayret etmeli.

Yakınlık duygusu ilaç gibi rahatlatır. Bunu uygun bir aşamayla yaptığınızda tatlı tatlı dokunmaya, minik öpücüklere ve sonrasında arzuyu uyandırmaya doğru bir ivme kazanabilir.

Seks keyif almak, haz almak demektir. Haz, stresle ve gerilimle ideal bir baş etme mekanizmasıdır.

Bu seks çeşidinde eşlerden biri üzgün ya da stresli olduğunda, diğer eş onu rahatlatmak için sevdiği ve onu rahatlatacak bütün şeyleri yapar. 

TEMBEL SEKSİ

TEMBEL SEKSİ

Genellikle tamamen baş başa olduğunuz zamanlarda, herhangi bir iş yapmak zorunda olmadığınız zamanlarda yaşayabilirsiniz. Tatillerde, pazar günleri...

Yapacak zorunlu bir işinizin olmadığı, tembellik yapmak için zamanınız olduğu, yatakta kahvaltı edebileceğiniz ve istediğiniz uzunlukta eşinizle yatakta vakit geçirebileceğiniz (mesela hafta sonu sabahlarında yapabileceğiniz) bir seks türüdür. Acele etmeden ve hemen sonuca ulaşma amacı olmadan gelişip devam eder.

Yatakta, mutfakta evin herhangi bir köşesinde başlayıp gelişebilir, banyoda devam edebilir. Sonrasında şekerleme yapıp uyandıktan sonra belki bir süreç daha oluşturulabilir. Hiçbir şey için aceleniz yoktur, üzerinizde herhangi bir baskı ya da sizden herhangi bir şey için beklenti yoktur.  

GÜVEN VE DESTEK SEKSİ

GÜVEN VE DESTEK SEKSİ

Eşinizin yanında cinsel kimliğinizle de varsınız elbette... İhtiyaç duyduğumuz ilgiyi ve desteği öncelikle eşinizden almalısınız. "Sırtım sağlam, dayanağım var" gibi bir güven duygusu hissetmenizi destekleyebilir.

Kendini geçici olarak güvende hissetmeyen partnere sevgi ve yakınlık göstermek, ona güvende olduğu duygusunu ve sevildiğini hissettirmek için gösterilen ilgi, destek ve yakınlaşma süreciyle oluşan sekstir.

Bu seks türünde sevgi sözcüklerini ve eşinizin sizin için neden önemli olduğuna dair cümleleri değerlendirmek, onun yanında olduğunuzu ve ona değer verdiğimizi hissettirmek önemli. 

FANTEZİ SEKSİ

FANTEZİ SEKSİ

Herkesin içinde bir yaramaz, meraklı, biraz maceracı, biraz uçuk bir parça vardır. Rutinleşen ve sönükleşen yatak odasını bir film setine dönüştürmek gibidir. Cinsel yaşantınıza aktivite, renk katabilir ve eğlenceli, dipten gelen dürtüleri uygun şekilde yatıştıracağınız ve arzularınızı kamçılayabileceğiniz bir seks yaşantısıdır.

Bütün saçma, yasaklı ya da heyecan verici fantezilerin uygulandığı seks şeklidir. Hemşire-doktor, efendi ve kölesi, müşteri ve striptizci, ünlü film yıldızı ve ona aşık hayranı, bir dizi film, kitap ya da romandan sevdiğiniz iki karakter ya da hayal edebildiğiniz herhangi bir şey sizin için ilham kaynağı olabilir.

Bu seks türünde ilginç kostümler, maskeler, seks oyuncakları, deri aksesuarlar ya da zevkinize göre herhangi bir şey kullanabilirsiniz. Burada asıl olan eşinize zarar vermemek gibi kırmızı çizgilere dikat etmek ve eşinizin asla benimsemediği birtakım fantezilerde ısrar edip zorlamamaktır.

Fantezi seksi, tarafların anlayışlarına uygun, konuşarak ve ortak katılımla bazen de ortak kararla sınırları zorlayarak, seksi heyecanlı bir oyuna çevirdiği türdür. Kendinize fanteziler hediye ederek cinsel yaşantınızı renklendirebilir, daha arzulu hale getirebilirsiniz.