Evlilik yıldönümünde öldü

20 metrelik su kuyusunda define arayan 7 arkadaştan Erdal Dikbaş metan gazından zehirlenerek hayatını kaybetti

04 Eylül 2009, Cuma 13:32
A A

'KUYUDA DEFİNE VAR’

İstanbul Habipler’de 7 arkadaş piknik alanında yer alan 20 metre derinliğindeki doğal su kuyusunda define olduğunu duymuştu. 7 arkadaş defineyi bulmak için önceki gece kuyudaki suyu motorlu pompayla boşalttı. Bedrettin Yılmaz (38) ve Erdal Dikbaş (37) halattan yaptıkları merdivenle kuyuya indi. 2 arkadaş kuyudaki metan gazı nedeniyle nefes alamaz duruma geldi.

4 KİŞİ YAKALANDI

Dışarıda bekleyen 5 kişi Bedrettin Yılmaz’ı belinde bağlı olan ipten çekerek kurtardı. Fakat Erdal Dikbaş kayalara sıkıştı. Arkadaşlardan biri polisi arayıp kuyuya düştüğünü söyledi. Sonra da olay yerinden kaçtılar. Olay yerine gelen polis, Bedrettin Yılmaz ve onu hastaneye götürmeye çalışan 3 kişiyi ‘izinsiz define aramak’tan gözaltına aldı. Diğer 2 kişi ise kaçtı.

9 SAATTE ÇIKARILDI

Erdal Dikbaş’ı kuyudan çıkarmak isteyen bir itfaiyeci metan gazından etkilenince güçlükle kurtarıldı. Kuyuya inen başka bir itfaiyeci, Erdal Dikbaş’ın öldüğünü belirledi. Fakat kayalara sıkışmış cesedi çıkartamadı. Kuyuya oksijen pompalanarak zehirli gazın etkisi yok edildi. Sonra da itfaiyecilerin 9 saatlik çabası sonucu ceset dün öğlen saatlerinde çıkartılabildi. Eşini telefonla aradı Kuyuda hayatını kaybeden Erdal Dikbaş’ın dün evlilik yıldönümünün olduğu belirlendi. Bir çocuk babası olan Erdal Dikbaş’ın kuyuya inmeden önce eşini telefonla arayarak evlilik yıldömünü kutladığı ortaya çıktı. Kuyuda bulmayı umdukları defineyi Erdal Dikbaş’ın eşine yıldönümü hediyesi olarak vermek istediği öğrenildi. 

Sefa KIDIK-Taner YENER/DHA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.