Evora'da hem 'konut' hem 'ticari' fırsatı

Tuzla'da 4 bin 979 konut, sağlık ve eğitim merkezleri ile ofis binalarından oluşan Evora İstanbul projesini hayata geçiren Teknik Yapı, projedeki ticari üniteleri açık arttırma ile satışa çıkarıyor.

28 Kasım 2013, Perşembe 12:54
A A

Şirket 3 projesindeki konutlar için fırsat kampanyası başlattı.

*850 bin metrekarelik inşaat alanıyla İstanbul’un enbüyük konut projesi olan Evora İstanbul’da geri sayım devam ediyor. Projedeki konutların ardından ticari ünitelerin ikinci etabı olan Etabı Evora Cadde satışa çıkıyor.

* Ticari üniteler, 12 Aralık 2013 Perşembe günü Emlak Konut GYO’nun Ataşehir’deki Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilecek açık artırma yoluyla satışa sunulacak.

* İhalede büyüklükleri 64 ile 5 bin 765 metrekare arasında değişen 32 bağımsız ticari ünite yer alacak.

* İhaleye çıkan ticari ünitelerin muhammen bedeli 70,8 milyon lira.. Konuyla ilgili açıklama yapan şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, “Açık arttırmada bu rakamın yükselmesini bekliyoruz. Toplamda 100 milyon liralık bir beklentimiz var” dedi.

* Projenin değişmez parçası olan ticari üniteler sosyal ve temel ihtiyaçlara cevap verecek farklı ihtiyaçlar için tasarlandı.

* Ticari ünitelerinin çoğunun önünde kendine ait kullanım alanı yer alıyor. Konutlarda olduğu gibi ticari üniteleri de gün ışığı ile buluşturmak için söz konusu alanlar 6 ile 1.314 metrekare arasında farklı büyüklükte tasarlandı.

* Evora Cadde’de ihaleye çıkacak ticari birimlerin süpermarket, restoran, kafeterya, banka şubesi ve birçok ticari amaca yönelik bağımsız ünitelerden oluşuyor.

* 2.354 metrekare kapalı kullanım alanı olan ve süpermarket için ayrılan ünite de var. 5 bin 765 metrekarelik kullanım alanı olan birim de poliklinik olarak ihaleye çıkacak.

* Geçen yıl Evora İstanbul projesinde yer alan ticari ünitelerin ilk etabında 23 ticari ünite ihaleye çıkarken 19’u, yerli ve yabancı kurumsal yatırımcılar metrekare birim fiyatı 4.375 ile 6.988 lira arasında değişen rakamlardan alıcı buldu. Aradan geçen zamanda bu ticari ünitelerin fiyatlarıysa yüzde 100 oranında değer kazandı.

* İki yıl önce satışa çıkan ve Mayıs 2014’te teslimlerin başlayacağı Evora İstanbul’un yüzde 67’si satıldı.

* Yüzde 35 prim yapan projenin kaba inşaatı ve ince işlerinin yüzde 50’sini bitti. 300 dönüm arazide inşa edilen ve 45 dönümü yeşil alan olarak planlanan projede 5 bin 78 bağımsız bölüm bulunuyor.

* 20 bin kişinin yaşaması planlanan projede poliklinik ve okul gibi alanlar da yer alacak. 99 farklı ticaret hane de cadde alışveriş merkezi konseptinde 78 farklı bloğun alt katlarında sıralanacak.

Konutta En Avantajlı Kampanya

Teknik Yapı üç projesinde yıl sonu kampanyası başlattı.

Şirketin,Anadolu yakasında yükselen EVORA İSTANBUL ve DELUXIA DRAGOS projeleri ile Avrupa yakasında bu yıl inşaatına başladığı METROPARK projelerinde start verdiği fırsat kampanyası yıl sonuna kadar sürecek.

İşte detaylar:

Evora İstanbul’dan daire almak isteyenler;

-PEŞİNATI DAİRE TESLİMİNE KADAR ÖTELEME
-TAKSİTLERİ BİR YIL SONRAYA ÖTELEME
-PEŞİN ALIMLARDA YÜZDE 10 İNDİRİM
avantajları sağlanıyor. Projenin teslim tarihi ise Temmuz 2014.

Metropark projesinde ise;

-KREDİ TAKSİTLERİNE BİR YIL ÖTELEME
-YÜZDE 10 İNDİRİM imkânı söz konusu.

Deluxia Dragos projesinden ev almak isteyenler;

-YÜZDE 10 İNDİRİM seçeneğinden yararlanabilecek.
Kampanya ile hem oturum hem de yatırım amaçlı daire almak isteyenler finansal yükünü azaltma imkânına kavuşacak.
Söz konusu kampanya teslimlere 1 ay kala son 39 daire için geçerli.

WEB: www.teknikyapi.com

Emlak Güncel.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;