'Ey Pensilvanya...'

Almanya, İngiltere ve İsrail'in Türkiye'nin büyüymesinden rahatsız olduğunu dile getiren Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 'Onların rahatsız olmasını anlıyoruz da Ey CHP seni anlamakta zorlanıyoruz. Ey Pensilvanya seni anlamakta daha da zorlanıyoruz' dedi

02 Mart 2014, Pazar 13:46
A A

Bakan Müezzinoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel ile Demir Plaza Düğün Salonu’nda Memur-Sen’e bağlı Eğitim Bir-Sen üyeleriyle kahvaltıda bir araya geldi. Bakan Müezzinoğlu, burada yaptığı konuşmada, millete hizmet etmek için yola çıktıklarını, milletten aldıkları güvenle bugüne kadar görev ve sorumluluklarını yerine getirdiklerini kaydetti. 30 Mart akşamı yine milletin güvenini alıp, millete hak ettiği hizmetleri yapmak gibi görev ve sorumlulukla çalışmaya devam edeceklerini dile getiren Müezzinoğlu, "Biz bu partiyi kurarken belirli güç odaklarına güvenerek kurmadık, biz bu partiyi kurarken sermayeye ve medyaya güvenerek kurmadık, milletimize inanarak, milletimize güvenerek kurduk ve ’bu parti milletimizin partisidir’ dedik" diye konuştu.

Milleti kucaklayacak, değerlerine özen gösteren bir siyaset yaptıklarını vurgulayan Müezzinoğlu, yollarına milletle yürüdüklerini belirtti. Yola çıkarken "Türkiye’de artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının" altını çizdiklerine dikkati çeken Müezzinoğlu, şunları söyledi:

"Son 11 yılda Türkiye’de artık hiçbir şey eskisi gibi olmuyor ve olmayacak. Birileri kapalı kapılar arkasında, birileri masa başında, birileri siyaset mühendisliği yaparak bu milletin kaderine hükmedemeyecek. ’Geçmişte başardıklarını artık başaramayacaklar’ dedik ve Allah’a şükürler olsun ki başaramadılar. Zaman zaman zorladılar, zaman zaman çok dar tünellere bu ülkeyi, milleti sokmaya çalıştılar. 60’ yıllarda başardıklarını yeniden başaracaklarını zannettiler. 12 Mart muhtıralarıyla başardıklarını yeniden başaracaklarını zannettiler. 12 Eylül darbeleriyle yaptıklarını yeniden yapabileceklerini zannettiler. 28 Şubat postmodern darbesiyle bu millete çektirdikleri zulümleri yeniden başarabileceklerini zannettiler ama artık milletle beraber yürüyen bir AK Parti var, milletin lideri Recep Tayyip Erdoğan var."

'BU SAHTEKARLIK DEĞİL DE NEDİR?'

Bakan Müezzinoğlu, İstanbul’un Ataşehir ilçesinde CHP’nin seçim otobüslerine başörtülü kadınların fotoğraflarının giydirildiğini belirtti. Bunu anlamakta güçlük çektiklerini ifade eden Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

"Seçim otobüslerinde başörtülü bir hanımefendinin, bir kardeşimizin fotoğrafını sunuyorlar. Bu sahtekarlık değil de nedir? Bu iki yüzlülük değil de nedir? Daha çok değil, 5 yıl önce milletvekillerinin üniversitedeki öğrencilerimizle ilgili çıkardığı düzenlemeyi Anayasa Mahkemesine götürüp iptal ettiren bu zihniyet değil mi? Bu zihniyet bugün hiç utanmadan, sıkılmadan başörtülü bacılarımızın fotoğraflarını seçim otobüslerine giydirerek özgürlük, demokrasi mesajları vermeye çalışıyor ama esasında milletin de gördüğü onların sahtekarlığıdır, onların iki yüzlülüğüdür, onların bu milleti daha önce zannettikleri gibi ’göbeğini kaşıyan dağdaki çoban anlamaz’ anlayışıdır."

Müezzinoğlu, milletin artık ödediği bedellerin ve çektiği sıkıntıların kendisine ne duruma düşürdüğünü gördüğünü, artık ağır bedeller ödetenlerle değil, kendi hak ve hukukunu koruyanlarla yolculuk yapabilme fırsatını yakaladığını söyledi.

Sağlık Bakanı olarak kimseye haber vermeden evleri ziyaret ettiklerini, "çat kapı" yaptıklarını anlatan Müezzinoğlu, ülkeye 10 yıl hizmet yaptıktan sonra rahatlıkla vatandaşların huzuruna çıktıklarını vurguladı. Başlarının dik, alınlarının açık olduğunu, hizmetleriyle gurur duyduklarını ifade eden Müezzinoğlu, "Onlar 3 yıl sonra sokaklara çıkamadılar, vatandaşın huzuruna gidemediler" dedi.

'İSRAİL'İ ANLIYORUM DA CHP'Yİ ANLAYAMIYORUM'

Birilerinin Türkiye’nin ilerleyişinden, 2023 hedeflerinden rahatsız olduğunu dile getiren Müezzinoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"2023 hedefi GSMH’si 2 trilyon dolar olmuş bir Türkiye, bundan rahatsız oluyorlar. Dünyanın ilk 10 ekonomisi, kanal İstanbul, üçüncü köprüyü yapmış olmasından rahatsız oluyorlar. Bundan Almanya, İngiltere, İsrail’in rahatsız olmasını anlıyorum da ey CHP, seni anlamakta zorlanıyorum. Bu millet seni nasıl anlayacak? Ey MHP, nasıl milliyetçilik bu sizi anlamakta zorlanıyoruz. Ey Pensilvanya, seni anlamakta daha da zorlanıyoruz ama yine milletin sağduyusu ile bu yolculuğu hep birlikte el ele gönül gönüle yapacağız. Hepimiz kendi mesleğimizde, kendi hanemizin gelişmesi için, evlatlarımıza daha güzel bir gelecek bırakmak için gece gündüz çalışıyoruz."

"Bu sokaklar, bu mahalleler, bu ülke bizim, bu ay yıldızlı bayrak bizim" diyen Müezzinoğlu, gece gündüz demeden çalışmak gerektiğini kaydetti.

AA

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.