F tipi cezaevinden firar!

Kandıra F Tipi Cezaevi'nde "çete kurma" suçundan tutuklu bulunan bir mahkum firar etti

04 Kasım 2012, Pazar 16:02
A A

Kocaeli 1 No’lu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunan bir kişi, firar etti.

Alınan bilgiye göre, "çete kurmak" ve çeşitli suçlardan Kocaeli 1 No’lu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunan Mikail Zor'un dün gece sayım yapıldıktan sonra firar ettiği belirlendi.

Sayım memurunun kapıyı açık unutması üzerine, havalandırma boşluğundan spor salonun çatısına tırmanarak kaçan tutuklunun, daha sonra mahkum kabul alanında, kameraların kör noktasından yararlanarak telleri aşıp izini kaybettirdiği öğrenildi.

Olayla ilgili kentte geniş çaplı soruşturma başlatan güvenlik güçleri, Mikail Zor'un yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

ÇETE LİDERİ

Kocaeli’nin Kandıra İlçesi’ndeki Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’nden kaçan mahkumun, İstanbul’da çok sayıda cinayet, gasp ve soygun olaylarına karışan çetenin lideri Mikail Zor olduğu açıklandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin 2005 yılında Mikail Zor ve adamlarının yakalanmasına yönelik, Halkalı’da bir eve, sabaha karşı düzenlediği operasyonda çatışma çıkmış, çatışmada, örgüt üyesi oldukları öne sürülen 2 kişi yaralanmıştı.

Hastaneye kaldırılan yaralılardan Hakan Bektaş, kaldırıldığı İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nde hayatını kaybetmiş, Yavuz Erkoç adlı çete üyesi ise tedavi altına alınmıştı.

Olaydan sonra aranan şebeke lideri olduğu öne sürülen Mikail Zor ise Yalova’da yakalanmıştı. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Zor ve adamlarının, çok sayıda cinayet, gasp ve adam yaralama olaylarına karıştıkları belirtildi.

DHA
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;