Fabrikadaki kazan faciasından sonra 2 bürokrat görevden alındı

Bursa'nın merkez Gürsu ilçesinde, Gökkuşağı Tekstil Fabrikası’nın boya atölyesine ait buhar kazanının patlaması sonucu 5 işçinin öldüğü, 16 kişinin de yaralandığı olayın ardından İş Teftiş Kurulu Başkanı ve SGK İl Müdürü'nün, 'Suriyeli işçilerin denetlenmemesi’ nedeniyle görevlerinden alındıkları öğrenildi

10 Kasım 2017, Cuma 15:50
A A
Bursa'nın merkez Gürsu ilçesindeki, Gökkuşağı Tekstil Fabrikası’nın boya atölyesinde önceki gün meydana gelen buhar kazanı patlamasıyla ilgili Bursa İş Teftiş Grup Başkanı Yaşar Ata ve Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Erhan Karaca görevden alındı.

Bürokratların, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından ’Suriyelilerin denetlenmemesi’ gerekçesiyle olayın hemen ardından görevlerinden alındığı öğrenildi.
 

'BÖYLE BİR GÖREVDEN ALMA İLK KEZ OLDU'


Görevden alma kararını yorumlayan bir SGK yetkilisi, "Böyle bir görevden alma ilk kez oldu. Fabrikalardaki denetim genellikle şikayete dayalı oluyor. Bu konuda herhangi bir şikayet başvurusu olmadı. Bursa’da binlerce fabrika, bulunuyor. Bunların tümünün denetlenmesi mümkün değil" dedi.







 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;