Facebook Ne Kadar Ediyor?

500 milyonu aşan kullanıcı sayısıyla, dünyanın en kalabalık sosyal ağ sitesi olan Facebook, şirket değeri olarak sizce kaç milyon/milyar dolar ediyordur?

Salı, 31 Ağustos 2010 - 12:17

Facebook Ne Kadar Ediyor?

İnternet artık günümüzde belki de en fazla para dönen sektörlerin başında geliyor. İnternetin bu duruma gelmesinde birçok sebep yatıyor tabii ki fakat sosyal ağların katkısını da göz ardı edemeyiz. Sosyal ağlar arasında 500 milyonu aşan nüfusuyla dünyanın en kalabalık sosyal ağ sitesi olan Facebook da, sadece internet üzerinden başladığı yayın hayatına şu an hayatın her alanında kendisini kabul ettirdi.

Peki Facebook, mali açıdan bakıldığında ne kadar para ediyor? Diğer bir deyişle bu sanal dev popülasyonun değeri ne kadar? Hemen söyleyelim, dünyaca ünlü ekonomi dergisi Forbes'un yaptığı araştırmaya göre Facebook şirketi şu an için 22 Milyar Dolar değerinde! Evet, tam 22 Milyar Amerikan Doları! Facebook'un büyüme hızı bu şekilde devam ederse, 2011'in ilk çeyreğinde değerinin 25 Milyar Dolar'a çıkacağı düşünülüyor. Daha fazlası için ShiftDelete.Net sitesini ziyaret edebilirsiniz.