Facebook'un hisseleri sert düştü

Sosyal paylaşım sitesi Facebook´un kurucusu Mark Zuckerberg, uygulamanın haber akışı filtresini, arkadaşlar ve aile üyelerinin paylaştığı içeriğe öncelik vermesi için değiştirileceğini ve yayıncılardan ve markalardan gelen içerik miktarını azaltacağını açıkladı. Fakat bu açıklama şirketin hisselerinin düşmesine yol açtı, hisseler yüzde 6´ya varan değer kaybı yaşadı

12 Ocak 2018, Cuma 20:27
A A
Facebook bu açıklama neticesinde piyasa değerinden yaklaşık 23 milyar dolar değer kaybı yaşadı.

AİLE VE ARKADAŞLARLA PAYLAŞILAN İÇERİKLER DAHA YUKARIDA GÖRÜNECEK


Zuckerberg’in açıklanmasından önce, yüksek seviyelere sahip olan hisseler bu açıklama ile adeta yere çakıldı. Uygulamada yapılacak güncelleme ile aile ve arkadaşlarla paylaşılmak istenen içerikler daha yukarıda görünecek.

REKLAM GELİRLERİNİN DÜŞECEĞİ ENDİŞESİ


Paylaşım ve diyalogları tetikleyen içeriklere daha fazla yer verilmesi planlanırken, yayıncı kuruluşlar ve reklam verenlerin videolarının daha az gösterilecek olması, reklam veren şirketlerin reklam gelirlerinin düşebileceği endişesini taşıdığından, hisselerin düştüğü tahmin ediliyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.