Facebook'ta Allah'a hakaret isyanı

Allah'a ve Hz. Muhammed'e hakaret içeren sayfaların hâlâ kapanmamış olması Türklerin de aralarında bulunduğu onbinlerce kullanıcıyı eyleme sürükledi

Facebook'ta Allah'a hakaret isyanı

Allah'a ve Hz. Muhammed'e hakaret içeren sayfaları ısrarla kaldırmayan Facebook 10-13 Nisan tarihleri arasında Müslüman kullanıcılar tarafından protesto edilecek.

Türklerin yoğun olarak katıldığı sosyal iletişim ağı Facebook'ta bir süredir Allah'a ve Hz. Muhammed'e karşı hakaret ve küfür içeren sayfalar nedeniyle ciddi tartışmalar yaşanıyordu. En son bir kullanıcının Allah ismiyle sayfa açıp, Allah adıyla yanıtlar vermesi de Birleşik Arap Emirlikleri'nde büyük olay olmuştu.

Allah ve Hz. Muhammed'e ilişkin hakaret içeren ve küfürlü sayfaların Facebook tarafından tüm uyarılara rağmen kapatılmadığını veya kapatmak için çok yavaş davrandığını iddia eden bir grup, harekete geçerek Facebook'ta kendi grubunu kurdu.

Bu duyarsızlıktan rahatsız olan Müslüman Türkler "10-13 Nisan arasında profilleri kapatıyoruz! Katıl Destek Ol!" diye bir grup kurdular. Grubun üye sayısı 50 bine ulaştı.

Gruba destek olanlar 3 gün boyunca Facebook hesaplarını pasif konuma alarak tepkilerini gösterecek ve o sitelerin kapanması için eylem yapacak. Grubun protestosuna destek olanların sayısı ise çığ gibi büyüyor. Bu sayının protesto gününe kadar yüz binleri bulacağı tahmin ediliyor.

(Milliyet)