Facebook'ta tuzağa düşürüp arkadaşlarıyla tecavüz etti!

Adana'da sosyal paylaşım sitesinde tanıştığı 15 yaşındaki kızı kandırıp uyuşturucu hap içirdikten sonra tecavüz eden kişi ile 2 arkadaşı tutuklandı

16 Nisan 2015, Perşembe 09:53
A A

Olay Sarıçam Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, 15 yaşındaki F.A.’nın annesi ve babası engelli olduğu için velayetini amcası S.A. aldı.

Amcası, kız çocuğuna kendi çocukları gibi bakıp onu büyüttü. F.A. büyüyüp 15 yaşına geldiğinde sosyal paylaşım sitesi Facebook’tan Hasan B. (19) isimli bir genç ile tanıştı.

Hasan B. bir süre kız çocuğuyla internet üzerinden görüştükten sonra buluşmak istedi.

Bunun üzerine buluşan F.A. ile Hasan B. bir süre gezdi. Ardından F.A.’yı bir asfalt şantiyesine götüren Hasan B. uyuşturucu hap vererek birlikte oldu.

 

ARAKADAŞLARININA DA HABER VERDİ

Daha sonra ise kızla birlikte olması için arkadaşları Ferhat A. (22) ile İsmail Ç.’ye (20) haber verdi. Olay yerine gelen iki şahıs da kıza tecavüz etti.

Daha sonra Hasan B. arkadaşı Lütfi E.’yi arayarak evini kullanmak istediğini söyledi. Bunun üzerine Lütfi E. de arkadaşlarını kabul etti.

Kız çocuğunu alan Hasan B. arkadaşlarıyla birlikte Lütfi E.’nin evine giderek kıza burada uyuşturucu hap içirip tecavüz etmeye devam etti.

Bu arada amca S.A. yeğeni kayıp olduğu için akşam polise haber verdi. Sabah olunca Hasan B., F.A'yı bıraktı.  Kız, eve döndüğünde amca S.A.'nın soruları üzerine yaşadıklarını anlattı.

Amcanın şikayeti üzerine polis, psikolog eşliğinde kız çocuğunun ifadesini aldı.

Bunun üzerine polis hemen harekete geçerek 4 kişiyi gözaltına aldı.

'TECAVÜZ ETMEDİK'

Zanlılardan Hasan B.’nin kız çocuğuna tecavüz etmediklerini, kendi rızasıyla birlikte olduğunu söylediği öğrenildi. 

Zanlılardan Lütfi E. tecavüze karışmadığı için serbest kalırken, diğer 3 zanlı adliyeye sevk edildi.

Savcı, zanlıları tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk etti. Nöbetçi mahkeme 3 zanlıyı da tutuklayarak cezaevine gönderdi.

Kız çocuğu ise devlet tarafından koruma altına alınıp, psikolojik destek sağlanmaya başlandı.

İHA

3

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;