Facebook'u aldı bir korku!

Facebook, pek çok kullanıcısından acil olarak şifrelerini değiştirmelerini istiyor! Neden mi?

14 Kasım 2013, Perşembe 19:30
A A

Adobe'un kısa süre önce hacklenmesi, büyük bir güvenlik açığı yarattı. 38 milyon hesabın detaylarına ulaşan hacker'lar diğer internet servislerini de endişelendirdi. Adobe'un yaptığı analiz sonucunda, milyonlarca kişinin 12345 gibi basit şifreler kullandığı ortaya çıkmıştı. Hacker'ların da bu şifrelere ulaştığı biliniyor.

Aynı zamanda Adobe'un hesapları çalınan kullanıcıların e-posta adreslerini Facebook'la da paylaştığı düşünülüyor zira Facebook, Adobe hesabı çalındığı düşünülen kullanıcılarından, Facebook hesaplarının şifrelerini değiştirmesini istemeye başladı.

Kullanıcıların, pek çok online serviste aynı şifreyi kullanması alışkanlığı nedeniyle, hacker'ların kurbanlarının Facebook hesaplarına da sızabileceğini ve kullanıcılarına şantaj yapabileceğini düşünen Facebook hızla önlem almaya başladı.

Facebook sözcüsü Jay Nancarrow Facebook'un her ihtimale karşı önlem almakla yükümlü olduğunu dile getirirken, hacker'ların henüz Facebook kullanıcılarına saldırıp saldırmadığı konusunda ve kaç kullanıcıdan şifrelerini değiştirmelerini istedikleri hususunda bilgi vermedi. Ancak Adobe'dan çalınan 38 milyon hesap bilgisinin teknoloji dünyasında büyük panik yaratmış olduğu kesin...

Resimlerle: Temiz Facebook için en iyi araçlar!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;