Dr. Haydar Dümen

//icdn.posta.com.tr/images/{aspect}/2017/01/17/8170730.dr.haydar_dümen_43.png

Fantezi renklendirir ama...

Fantezi kurmak güzel ayrıca gerekli de. Çünkü monotonlaşan cinsel yaşamı renklendirir, eşleri harekete geçirir, ilişkiden keyif almanıza neden olur. Ancak durmadan fanteziler üretmek ve onları kullanmaya kalkışmak çok da normal değil. Tehlikeli olduğunu unutmayın, bir süre sonra hayal kurmadan bir şey yapamaz hale gelirsiniz.

Fantezi olmadan asla seks yapamıyoruz

26 yaşındayım. Kız arkadaşım da 20 yaşında. Cinsel hayatımız biraz farklı. Kız arkadaşım birlikte olacağımız zaman kimi zaman hemşire, kimi zaman öğrenci, ateşli bir sekreter ya da karşı komşu olur. Böyle olmazsa asla seks yapamıyoruz. Oynaya oynaya oyun kalmadı. Acaba yeni oyunlar mı bulmalıyız?

CEVAP: Yaşasın cumhuriyet, zedelenmesin adalet. Sevgili okurum, sen bu yola devam et. Dostlar başına. Tek kartla oyunda kazandın. Ülkede meslek bırakmadın. Çare diye bana uzandın. Allaah!!! Tutmayın beni. İran’dan girelim, Çin’den çıkalım. Hintli kadınlara şöyle bir bakalım. Sri Lanka’yı sollayalım, Avustrulya’ya el sallayalım. Amerika’yı arkadan vuralım. Mutluluğu yine anavatanda bulalım. Dünya Kadınları ve Meslekleri Ansiklopedisi’ni de bir kıyak olarak sana yollayayım. Böylece hayır dualarını alayım.

İlk gece nasıl davranmalıyım?

18 yaşında bir genç kızım. Evlendiğimde ilk geceden korkuyorum. Sanki oradan kaçacakmışım gibi geliyor. Bu korkumu nasıl yenebilirim?

CEVAP: Sevgili okurum, önce bilgileneceksin, öğreneceksin sonra alışacaksın. Olay bu kadar basit. Arkanda doğanın sonsuz gücü var. O sana yardımcı olacak. Çocuğun da olacak, her şey yoluna girecek. Ama burada en önemli engel yaşın. Biraz büyü yani olgunlaş. Evlilik ve onun getireceği sorumlulukları psikolojik olarak göğüslemeye hazırlı ol. Ayrıntıları biz çözeriz.

Kilo sorunu cinselliği etkiler mi?

Erkek arkadaşım 1.98 boyunda, 92 kilo. Ben ise 1.58 boyunda ve 49 kiloyum. Acaba evlendiğimiz zaman bu bize sorun yaratır mı?

CEVAP: 198-150= 48. Yani senin kilon. 158-49= 109. 109’a 48 ekle, 157. Yani senin boyun. Tuttu hesap okurum. Da Vinci şifresi işte bu. Pardon ebced hesabıydı kandırdım seni. Tarota göre gelecek falıydı. At, atabildiğin kadar. Tutarsa tutar. Ama sevgili okurum, adamın ağırlığı senin iki katın. Seni fırıldak gibi çevirir. Eline bir lolipop verip parka da götürür. Biraz daha kilo alırsa tık nefes bir banka oturur. Sana duygusal şiirler okur. Sen 5 kilo alsan, orada kalsan. Arkadaşın 10 kilo verse, bu ölçüyü delmese. Nikahınıza da şahitliğe Haydar Hocanız gelse. Keşke bu rüyamız da gerçekleşse.

Devamı 2. sayfada...

Vajina iki kısımdan mı oluşuyor?

Erkek arkadaşımla ilişkiye girdim. Bana vajinanın üst kısmından ilişkiye girdiğimizi söyledi. Acaba vajinada iki kısım mı var?

CEVAP: ‘Altı da bir üstü de bir yerin, arş yiğitler arş vatan imdadına’. Ey yüce Namık Kemal kalk, sen de katıl vatanın yardımına. Genci, yaşlısı, mutlusu, bağrı taşlısı, tümü daha fazla mutluluk peşinde. Cinsellikte bilgisizliğin eşiğinde. Dorukları düşlüyorlar. Sözün gelişi kafaları da biraz üşütüyorlar. Vajinanın altı, üstü varmış. Ama açıkgöz delikanlı, saftirik kızı kandırmak için vajinayı ikiye ayırmış. Kim bilir? İki katlı bir konut, üstte ev sahibi, altta kiracı. Varsa böyle bir kurnazlığın ilacı, söyleyelim kıza düşmesin açmaza.

Sevgilimle önce ilişkiye giriyor, sonra pişman oluyorum

Kız arkadaşımı çok istiyorum. Onunla birlikte olduktan sonra pişman oluyorum. Aradan bir hafta geçince yeniden isteklerim artıyor. Bu neden kaynaklanıyor?

CEVAP: Sevgili okurum, işin doğasından kaynaklanıyor. Acıkınca yemek yiyorsun, doyduktan sonra o iştah kapanıyor ve yiyemiyorsun. Taa ki yeniden acıkıncaya kadar. Kız arkadaşın konusunda bir pişmanlık toplumsal değerlerle ilgili olarak yaşanıyor. Kendini yargılama, orta noktayı bul.

Sertleşme sorunu yaşadım, neden acaba?

25 yaşındayım. Kız arkadaşım şehir dışında. Ancak 4-5 ayda bir görüşebiliyoruz. Geçen gün yanına gittiğimde tam sertleşme olmadı. Cinsel içerikli filmler ya da programlar seyrettiğimde sorun çıkmıyordu. Acaba o anki psikolojik miydi?

CEVAP: Değerli okurum, büyük bir olasılıkla bu yanıtımı okurken sorun kalmamıştır. Her şey düzelmiştir ya da kısa sürede düzelecektir. Ama fazla pornoya takılma. Onun tuzağına düşüp yarı yolda kalma.

Daha hiçbir kızla ilişkiye girmedim, bu bir hastalık mı?

23 yaşındayım ve hiçbir kadınla ilişkiye girmedim. Bu bir hastalık mıdır?

CEVAP: Değerli okurum, çekingenlik, acemilik, ortam bulamama, bir bakıma parasızlık, bir bakıma senin yetişme tarzın ve namus duyguların. Belki de daha önemlisi kendine güvensizliğin. Her neyse. Zamanı gelmiş. Birleşmeye kendini hazırla. Bence bir an önce dene.

Spermler vajinadan dışarı çıkıyor

İlişki sırasında eşimin vajinasına boşaldıktan sonra meni, vajinadan dışarı çıkıyor. Bunun sebebi nedir?

CEVAP: Sevgili okurum, bunun sebebi öyle olması gerektiği içindir. Doğaldır. Vajinanın içinde meniyi depolayacak bir kese ya da bir depolama ambarı yoktur. Herkeste böyle olur.

Devamı 3. sayfada...

Çok heyecanlandığım için mi başarılı olamıyorum?

23 yaşındayım. Daha önce 5 kez ilişkiye girdim. Hiçbiri de yanlış bir ortamda ya da hayat kadınıyla değildi ama başarısız oldum. Normalde mastürbasyon yaparken ereksiyon oluyorum. Çok heyecanlandığım için mi olmuyor?

CEVAP: Değerli okurum, tabii ki psikolojik. Elbette heyecanlandığın için oluyor. Heyecanın kökeni de psikolojik. Olumlu koşullarda ve bir kişiyle uzun süreli, güvenli bir ortamda sık sık buluştuğunda sorun kendiliğinden çözülecek. Orada da bir takılma olursa, iştahsız atın önüne yem koyar gibi birkaç gün ilaç alırsın. Atını şahlandırırsın. Hiçbir derdin yok.

Doğumdan sonra isteksizlik başladı

23 yaşında, 3 yıllık evli bir kadınım. Eşimle önceleri cinsel hayatımız mükemmeldi. Doğum yaptıktan sonra bende isteksizlik ve ağrılar başladı. Birleşme sırasında acı duyuyorum. Defalarca doktora gittim ama sonuç yok. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP: Değerli okurum, psikolojik olduğunu sanıyorum. Bu konuyu çözeceğime inanıyorum. Profesyonel yardım alman gerekir.

Artık yaşıtlarımdan hiç zevk almıyorum

21 yaşındayım. İlk ilişkimi 60 yaşında, bakire bir kadınla yaşadım. Bundan sonra yaşıtlarımdan zevk almamaya başladım. Ne olur bana yardım edin. RUMUZ: KUTLAY

CEVAP: Bir doktor arkadaşım vardı. Paralı bir yerde kadının kızını beklerken, kız gelmemiş. Bizim arkadaş da gençliğinin hızına yenilip kızın anasıyla işini bitirmiş. Giyinirken boy aynasında kendini görüp aynaya yani yüzüne tükürünce kadın “Aslanım, arada oluverir böyle işler” demiş. Sanırım dua da etmiş. Kutlay, kutlandın ve de kutsandın. Üstelik çok da dua aldın. Ama ben de seni saldım çayıra, mevlam kayıra. İşin kaldı hayıra, bayıra. Yani çiçekli yollar varken, 60’lık bakire kadına. Bir de baktın ki tadına; bal peteği. Ama biraz uzun eteği. Olsun be okurum, olsun, torbalar dolsun.

 

Şapın etkisi ne zaman geçer?

 

Burada yer alan yazılar, Dr. Haydar Dümen'in Posta gazetesinde geçmişte yazdığı yazıların derlemesinden oluşmaktadır. Dr. Haydar Dümen'in günlük yazılarını Posta gazetesinden takip edebilirsiniz...

3