Dr. Haydar Dümen

//icdn.posta.com.tr/images/{aspect}/2017/01/17/8170730.dr.haydar_dümen_43.png

Fantezinin dozu kaçmasın

Cinsel yaşamı biraz renklendirmek için fantezileri kullanmak gerekiyor ama dikkatli olmak da şart. Çift, uygun olan birini seçerse mutluluğu yakalıyor. Ancak şiddet içerenler, can yakanlar sorun yaratıyor. Fantezi olsun diye olmadık işlere kalkışmayın, başınızı derde sokmayın. Her gördüğünüzü ya da duyduğunuzu uygularsanız yanarsınız...

Fantezi olsun diye acı biber sürdük

23 yaşındayım. Geçen gün erkek arkadaşımla ilişkiye girerken fantezi olsun diye penisine acı biber sürdük. Sonra ikimiz de çok acı hissettik. Bunun bir zararı var mı? RUMUZ: HEYECANLI

CEVAP Heyecanlı kızım, ben bir fantezi kitabı yazsam, sizin yazlık evinizdeki bahçeye bir kuyu kazsam. İkinizi bir çuvalın içine koyup bağlasam, çuvalı da kuyunun içine sallasam. Fantezi bu diye sizi de gazlasam! Ne olur? İnanın bunun olumsuzluğu acı biberdeki kadar bile değildir. Yani ne sanıyorsunuz? Eğleniyor, eğlendiriyor musunuz? Yoksa kafa mı buluyorsunuz? Ama her biriniz bana kimliğinizin resmini veriyorsunuz. Bu yoldan Türkiye'yi benim aracılığımla güldürüyorsunuz. Keyfinize limon sıkamam. Çocuklarımsınız diye size de kızamam. Ama doğru yolu bulmanız için de elimden geleni ardıma koymam. Zarara gelince; dersinizi almışsınız zaten, bu da size yeter.

Cinsel organım gün geçtikçe uzuyor

Merhaba, ben 15 yaşında bir gencim. Sorunum cinsel organımın gün geçtikçe büyüyor olması. Şu anda yaklaşık 22 santim. Bu durumda ne yapmalıyım? Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

CEVAP Sevgili okurum, bazen her şeyi gibi doğa da şaşırıveriyor. Doğanın bir azizliğine uğramışsın yavrum. Şu anda yapacağın pek fazla bir şey yok. Sadece sık mastürbasyon yapma. Şimdilik olayı kendi haline bırak. Sakallanmandan, kasık kılların ve yumurtalarından hiç söz etmemişsin. Bir de okula gidip gitmediğini yazmamışsın. Bunları bilsem iyi olurdu.

Devamı 2. sayfada...

İlişkiye gireken prezervatif takmak istemiyorum

24 yaşındayım. Evlendikten sonra çocuk yapmak istemiyorum. Ama eşimle ilişkiye girerken de prezervatif de takmak istemiyorum. Ne yapacağız? Eşim veya ben ilaçla tedavi mi göreceğiz?

CEVAP Değerli okurum, eşin gebelikten korunma hapları alacak ya da spiral taktıracak. En doğal yöntem bunlar. Hem de garanti. Öteki yöntemler kesin değil.

Benim mi penisim küçük, onun mu vajinası büyük?

Penis boyum 14 santim. Kız arkadaşımla ilişkiye girdiğimde sanki penisim ufakmış gibi hissediyorum. Acaba sorun bende mi yoksa onun vajinası mı geniş. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP Çocuğum, ne sende, ne onda sorun var. Sen mükemmelsin. Sanırım kız arkadaşın da yaşının gereği harika bir şey. Uslu, akıllı, yasal ve duygusal olmak koşuluyla yolunuz açık. Hayırlı yolculuklar.

Kız arkadaşımın vajinasına sperm bulaştı, hamile midir?

Kız arkadaşım adet dönemindeydi ve yüzeysel sevişiyorduk. İlişkiye girmedik. Ben prezervatif takmıştım ama boşaldım. Prezervatif çıkmış, spermler onun vajinasına bulaşmıştı. Ama birleşme olmadı sadece vajinasına bulaştı. Sizce hamile mi?

CEVAP Değerli okurum, bu koşullarda kız arkadaşın kesinlikle gebe kalmadı. Geçmiş olsun.

Devamı 3.sayfada...

Yemeklere şap katıyorlar ileride sorun olur mu?

Biz özel yurtta kalıyoruz. Uzun süredir ortak cinsel sorunlarımız vardı. Öğrendik ki yemeklere şap katıyorlarmış. Bu durum bizi rahatsız ediyor. Acaba ileride bu yüzden sorun yaşar mıyız?

CEVAP Çocuklar, sıraya dizilin bakayım. En uzununuzla en kısanız öne çıksın. Aranızdaki boy farkını bana söyleyin. 30 santimi geçiyorsa şapı değil, kendi halinize dövünerek ağlayıp inleyin. Doğanın dengesizliklerinden yakınmayın. Ama yediğiniz yemeklere de asla toz kondurmayın. Ne şapı var, ne hapı. Şapla bu işle düzelse azgın kocalar kuzuya dönerdi. Kumadaki eşler de sıra ötekine gelince, kocanın yemeğine bir avuç şap katardı. Birkaç ay sonra da zavallı kadın o kocadan kaçardı. Bunca mantıklı şeyler dururken seçim rakamları ekranlarda savrulurken sizler doğru derslerinizin başına. Şap atmayın bilginizin aşına.

Sık mastürbasyon yapmak psikolojimi bozar mı?

22 yaşında bir genç kızım. Sık mastürbasyon yapmak psikolojimi bozar mı?

CEVAP Sevgili yavrum, sanırım evlenince son bulur. Ancak klitoris orgazma alıştığın için vajinal orgazma geçişte zorlanabilirsin. Yaşın evlenmek için yavaş yavaş iyi noktalara geliyor. Benim kafamda sizler için tasarladığım yaş 24’tür. Haftada 2-3 kez mastürbasyon yapabilirsin. Daha fazla yaparsan pek zararı olmaz ama her şey doğal olsa daha iyi. Bunun da ülkemizde tek yolu evlilik. Bu nedenle yaşamın her bölümünde bir orta çizgi tutturmak zorundayız.

Cinsel ilişkide canım çok yanıyor

20 yaşında bir genç kızım. 3 yıllık bir birlikteliğim var. Erkek arkadaşımın penisi 22 santim. 2 yıldır cinsel ilişkiye giriyoruz ama çok canım yanıyor, hiç orgazm olamıyorum. Sevgilimi kaybetmek istemiyorum. Erkek arkadaşımın penisi benim için büyük olabilir mi?

CEVAP Sevgili okurum, teşhisi kendi kendine koymuşsun. Ben de katılıyorum. Kadının vajinası 8 santim uzunluğunda. Bu durumda da arkadaşınla uyum sağlayamıyorsun. Penis rahime ve iç organlara basınç yaptığı için acı duyuyorsun. Arkadaşın birazcık dikkat eder, idareli kullanırsa sanırım acın geçer.

İlişkiden zevk alıyorum ama orgazm olamıyorum

Burada yer alan yazılar, Dr. Haydar Dümen'in Posta gazetesinde geçmişte yazdığı yazıların derlemesinden oluşmaktadır. Dr. Haydar Dümen'in günlük yazılarını Posta gazetesinden takip edebilirsiniz...

3