Faruk Tınaz dehşeti anlattı

Şarkıcı Faruk Tınaz, evini silahla basan maskeli 6 soyguncu ile yaşadığı korkunç geceyi anlattı

Salı, 21 Eylül 2010 - 09:25

Faruk Tınaz dehşeti anlattı

Şarkıcı Faruk Tınaz’ın Yeniköy’deki evine baskın düzenleyen saldırganların ninja kıyafeti giydikleri ortaya çıktı. Tınaz, saldırganların kendisini dövdükten sonra paraların yanı sıra iki de silahını aldıklarını söyledi.

Faruk Tınaz, yaşadığı korkunç olayın ardından evinin kapılarını açtı. Yediği feci dayaktan dolayı yüzü tanınmaz hale gelen sanatçı, soruları yanıtladı:

O akşam tuhaf bir durum var mıydı?

Faruk T:
Perşembe akşamı 11.30 gibi eve geldim. Canan’la birlikte tv izlerken bir yandan da günlük konuşmalarımızı yapıyorduk. Saat 12.30 gibi köpekler anormal bir şekilde havlamaya başladı.

Biz de iki tane Golden Retriever köpek var. Çok aşırı derece havladıklarını duydum köpeklerin. Biz bu arada yukarı kattayız, köpekler aşağıda. Canan o arada evde çalışan Maria’ya dedi ki ‘köpekleri dışarıya bırak, ihtiyaçları geldi herhalde’.

Maria’nın köpekleri serbest bırakmasıyla birlikte 10 saniye içinde bir çığlık sesi çınladı evin içinde. Maria’nın çığlığıydı bu. Önce köpeklere bir şey oldu sandık.

Canan önde ben 3,4 basamak arkada alt kata doğru koşmaya başladık. O anda bir baktık evin içine insanlar girmiş ve Canan’ı gasp etmişler.

Eşinizi gördüğünüzde ilk tepkiniz ne oldu?

Faruk T: Bunu görür görmez hemen yukarıya doğru hamle yaptım. Yatak odasında 2 tane ruhsatlı silahım var onları almak diye koştum. Ama 3 kişi peşimden gelip bana yetişti.

Tam yatak odasına girerken beni yakaladılar ve onlarla boğuşmaya başladım. Tekme attım, yumruk salladım onlar biraz sersemledi ve tekrar yatak odasına doğru hamle yaptım ama o arada düştüm ve yere kapaklandım.

Üzerime çullandılar. Yapacağım bir şey yoktu sonra dördüncü kişi de geldi ve çok kötü darbeler almaya başladım. Beni yüzü koyun yatırıp tekmelerle yumruklarla vurmaya başladılar. Suratıma tekmelerle vuruyorlardı. Çeneme, göğüs kafesime tekmeler atıyorlardı.

Sonra?

Faruk T:
Kafamı saçımdan tutup döndürüp yanaklarıma doğru yumruklarla vuruyorlardı. İlginç olan bir şey de aslında bana çok profesyonelce vuruyor olmalarıydı.

Mesela vücudumda kırık yok. Yumruk atarken yüzüme fener tutarak vuruyordu yumruğun gelişini görüyordum. Evin içinde toplam 20-25 dakika kaldılar. Ama ben yumruklar sonrası sersemleştim ve onlara teslim oldum.

Hemen kaçtılar mı?

Canan T:
Hayır beni giyim odasına soktu. Raylı sistemli dolapları eliyle açmaya başladı. O odada küçük mücevherler, Faruk’un paraları, saatleri duruyordu. Ben de onları istiyorlar sandım. Hayır onları istemiyorlardı bana komutu diziyle veriyordu ‘yürü ilerle’ diye. O anda bana eliyle dolabı işaret etti ve ikinci kasanın yerini bildiğini anladım.

Evde iki kasa mı var?

Canan T:
Evet biri şifreyle diğerini anahtarla açıyorsunuz. İkinci kasayı açmam için ‘beni çantama götürün’ dedim. Kasayı anahtarla açtım. Kasayı açarken onlar Faruk’un ayaklarını bağlıyordu.
İkinci kasayı açmamla birlikte beni Faruk’un üzerine itip bağlamaya başladılar. Faruk’u önce uzatma kordonuyla bağladılar üstüne cep telefonu şarj aletinin kablosuyla bağladılar.
Zaten Faruk hala hamleler yapmaya çalışıyordu. Faruk’u silahla tarayacaklar diye korkup onu çekiştirmeye çalıştım ve yatak odasının kapısını kitleyip yardım çığlıkları attım.

Faruk T: Ellerinde çanta ya da torba ne varsa istediklerini alıp sonra evin bahçe duvarından atlayıp kaçıyorlar.

Peki üzerlerinde ne vardı?

Faruk T:
Ninja kıyafeti.Siyah mont, siyah pantolon, siyah kar maskesi, siyah eldiven, siyah atkı yani anlayacağınız simsiyahlardı.
Canan T: Ninja gibilerdi.