Faslı turiste kapkaç şoku

Beyoğlu'nda çantasını almak isteyen 2 hırsızdan kaçmak isteyen 34 yaşındaki Faslı Baani Hicham, yol ortasındaki demir bariyerlerden atlamak isterken yaralandı

Faslı turiste kapkaç şoku

Balo Sokak’ta sabah 08.00 sıralarında gerçekleşen olay iddialara göre şöyle gelişti: İki kişi, tek başına yürüyen Fas vatandaşı Baani Hicham’ın kolunda asılı bulunan el çantasını almak istedi. Koşarak kaçmaya başlayan Hicham, sokağın bitiminde yere düştü ve daha sonra Tarlabaşı Bulvarı üzerine çıktı.

Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne yaklaşık 100 metre mesafede yolun karşısına geçmek isteyen Hicham, bu kez de yol ortasındaki demir bariyerlerle karşılaştı. Bir metre yüksekliğindeki bariyerlerden atlamak isteyen Hicham, yüzüstü yere düşerek yaralandı.


.
Baygınlık geçiren ve olay yerine gelen 112 sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan Hicham, daha sonra ambulansla Taksim İlkyardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Hicham’ın hastaneye kaldırılmasından sonra olay yerine gelen Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Önleyici Hizmetler Büro Amirliği’ne bağlı ekipler, görgü tanıklarının ifadelerine göre, kaçan saldırganları yakalamak için çevrede çalışma başlattı.

BİR KADIN 'BIRAKIN GELİN’ DEDİ

Görgü tanıklarından Şefik Tutuk, "2 kişi peşindeydi. Bariyerlerden atladı, burada da düştü. Çantası altına geldi. Hırsızlardan biri kaçtı, diğeri başında duruyordu. Sonra bir kadın, hırsızları çağırdı, ’bırakın gelin’ dedi. Daha sonra onlar da Tarlabaşı’na doğru kaçtılar. Çanta altına geldiği için sanırım bir şey alamadılar" diye konuştu.

Bir başka görgü tanığı Cemal Ergin, "Balo Sokak’tan buraya doğru koşuyordu. Arkasında iki üç hırsız vardı. Sokağın başında düştü. Kalktı tekrar koştu. Bariyerlerden atladı. Tekrar düştü.  Kadın çağırınca bırakıp gittiler. Polisi aradık ama şu ana kadar gelen yok" dedi.

Taner YENER/İSTANBUL,(DHA)