Fatih Akyel'e tahliye kararı

Şike soruşturması kapsamında aralarında Fatih Akyel ve Konyaspor kalecisi Recep Öztürk'ün de bulunduğu toplam 34 kişi tahliye edildi

24 Temmuz 2010, Cumartesi 10:07
A A

Beyoğlu 3. Ağır Ceza Mahkemesi, şike iddialarına ilişkin olarak 71 kişi hakkında açılan davada 34 tutuklu sanığın tahliyesine karar vermişti.

Karar sonrasında, 34 kişinin yakınları Metris Cezaevi'nin önünde yaklaşık 9 saat bekledi. Meşaleler yakıp, tezahurat yapan sporcu yakınları, sanıkların cezaevinden çıkışı esnasında büyük sevinç yaşadı.

"OYNAMADIĞIM MAÇ İLE SUÇLANDIM"

Recep Öztürk, ”Ben bu şike haberleri ilk çıktığında, yayınlayan gazeteleri mahkemeye verdim. Yedek kulübesinde oturduğum bir maçta sonuca etki etmekle suçlandım.

Suçlular cezasını elbet çeksin ama, ben 2 çocuğumun üzerine yemin ettim. Beni buraya atanlara hakkımı helal etmiyorum. Öteki dünyada görüşeceğiz. Ben bunları yaşadım, oğlumun futbol oynamasını istemiyorum“ dedi.

Milli Futbolcu Fatih Akyel, tahliyeden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, kaldığı dönemde kendilerine yardımcı olan cezaevi personeline ve cezaevi arkadaşlarına teşekkür etti.

KİMLER TAHLİYE OLDU?

Şike davası kapsamında, Fatih Akyel, Recep Öztürk, Temel Eyüpoğlu, Erkan Ergün, Ali Rıza Gültekin, Ali Kemal Genç, Savaş Polat, Murat Cicim, Metin Korkmaz, Muttalip Kandemir, Faik Demir, Ferdi Tatlı, İskender Aycan, Ramazan Taşkara, Ahmet Pişkin, Hakan Korkmaz, Alişen Kandil, Mahir Murat Mermer, Mustafa Bedir, İbrahim Öztürk, Mustafa Bankoğlu, Mehmet Volkan Terlik, İzzet Atmaca, Şekip Elik, Rıfat Engiz, Özgür Yıldırım, Uğur Demirhan, Servet Yılmaz, Celil Sağır, Fatih Akarsu, Hamit Gizlen, Ahmet Günay, İhsan Yazıcı, ve Celal Berber tahliye edildi.

Sefa KIDIK/İSTANBUL (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;