Fatih Altaylı'dan Milli Takım'a sert eleştiri!

Gazeteci Fatih Altaylı katıldığı programda Euro 2016'da grup aşamasında elenen Milli Takım ile ilgili sert eleştirilerde bulundu.

28 Haziran 2016, Salı 07:33
A A

Fatih Altaylı katıldığı programda Euro 2016'da grup aşamasında elenen Milli Takımımızla ilgili sert eleştirilerde bulundu.

Euro 2016'da hatırlanacağı üzere Milli Takımımız sıkıntılı bir süreç geçirmiş ve Hırvatistan ve İspanya mağlubiyeti sonrası ağır eleştirilere maruz kaldıktan sonra Çek Cumhuriyeti galibiyeti ile gruptan çıkma adına ümitlenmiş ancak Kuzey İrlanda'nın son dakika golüyle turnuvada en iyi 3.'ler arasında yer alma şansını değerlendirememişti.

Turnuva öncesinde ve sonrasın Milli Takım içerisinde bir takım huzursuzluklar olduğu ve bu olayın primler yüzünden çıktığı öğrenilmişti.

Bu gelişmelerin ardından gazeteci yazar Fatih Altaylı, katıldığı canlı yayında Milli Takım ile ilgili oldukça sert ifadeler sarfederken, oyuncuların ve teknik kadronun açıklamalardaki tavırlarının yanlış olduğunu belirtti.

İşte o çok konuşulacak sözler;

"Bizim Milli Takım kadar gereksiz yan pas yapan, geri pas yapan ve geri pres yiyen başka bir takım daha görmüyorum. Turnuvanın uzak ara en kötü takımı Türkiye. Türk halkı, Milli Takım'a kızma nedeni kötü oynamak. Yenilebilirsiniz ama kötü oynamak başka bir olay. Onursuz oynamaya, vurdumduymaz oynamaya, sahadaki tavra kızıyor."

'Hadi lan sen kimsin...'

"Macaristan, Belçika'dan 4 gol yedi ama utanç vericek bir futbol oynamadılar. Milli Takım'da hep bir höt söt var. Hadi ya siz kimsiniz? Ben senin paranı veriyorum neden eleştiremiyorum? Ben o dekoderi aldığım için, ben o tribünden bilet aldığım için sen o parayı kazanıyorsun. Ben olmasam sen yoksun. Sonra da bana dönüp bidibidi... Hadi lan sen kimsin?"

"Biz sizin haklarınızı veriyoruz ama üstten bakılınca artık orada bir dur demek lazım. Ben böyle bir Milli Takım'a tahammül edemem. Sen kimsin ya? Defol git ozaman. Sen asgari ücretin 400 dolar olduğu bir yerde milyon dolarları alacaksın. 2 tane k.çı kırık maç alacaksın diye yarım milyon lira prim alacaksın diye bıdıbıdı yapacaksın. Ben eleştiririm. Sende dinleyeceksin"

'Hem suçlu hem de güçlü'

"Dersin ki ya özür dilerim, ya sakattım, ya hazırlanamadık. Hem suçlu hem de güçlü. Bunları dersen eyvallah ama tepeden horozlanmaya çalışırsan 2 maç kaybedip tek maç kazanıyorsan ve k.çın tavana yükseliyorsa ben de sana hadi lan derim. Kazandında ne oluyor? Nereye gittin?"

"Turnuvadan elenebilirsin de ama önemli olan tavır meselesi. "

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;