Fatih Terim'in yerine kim gelecek?

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Belçika yenilgisi sonrası görevi bıraktığını açıkladı

11 Ekim 2009, Pazar 11:33
A A

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Belçika yenilgisinin ardından Ermenistan maçının kendisi için bir veda olacağını açıkladı.Futbol Federasyonu’nun ise yabancı bir hoca için düğmeye bastığı öğrenildi.

Terim, bu turnuvada başarısız olduğunu belirtti, “Hiçbir zaman başkasını suçlamadım. Oyuncularımı asla. Maçta bir grup Fatih Terim istifa diye başardı. Bir grup imparator diye. 89-90 yılından beri bu seyircinin yeri tribün olmadı.Genelde hep sokaklarda gezdiler, hem de gururla. O zamanlar ben vardım, yine olacağım. Unutulmasın ki her türlü önemli başarıda Fatih Terim damgası bulunmaktadır. Ama üzerinde ay-yıldızlı forma varken küfür etmek kimsenin hakkı değil. İşte bu olay içimi çok acıttı. Bursa’daki Ermenistan maçını bu sürecin bir vedası olarak görüyorum. Milli Takım’a orada bırakacağım. Federasyon Başkanı Mahmut Özgener ve yöneticilerimizi dinledim. Bir hesap verme halimiz yok, ancak Ermenistan maçı sonrası bir izahat yapacağız” diye konuştu.

GERİ ADIM ATMADI

Terim, “Türk Milli Takımı’nın bugün böyle bir oyun ortaya koymasının izahı, sadece psikolojik olabilir” dedi. Tecrübeli hoca, Estonya-Bosna Hersek maçının ilk yarısını otelde seyrettiklerini ve skorun 1-0 olduğunu, soyunma odasına geldiklerinde durumun 2-0’a geldiğini vurgulayarak, “Bizim bu durumumuzun aksine, yeni hocasıyla birlikte hazır bir Belçika vardı” ifadelerini kullandı.

Bu arada Terim’in istifa kararını öğrenen Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener’in karşılaşma sonrası hemen soyunma odasına gittiği ve tecrübeli teknik adamı ikna etmeye çalıştığı bildirildi.

Özgener’in tüm ricalarına rağmen Terim ayrılma kararından geri adım atmadı. Terim’in görevi bırakacağını maçtan sonra futbolcularına da söylemediği ve tüm takımın gelişmeleri basın toplantısından sonra öğrendiği belirtildi.

YABANCI HOCA GELİYOR

Öte yandan Fatih Terim’in, geçtiğimiz hafta Başkan Mahmut Özgener’e finallere gidememeleri halinde Ermenistan maçından sonra ayrılacağını bildirdiği kaydedildi. Futbol Federasyonu’nun bu gelişmenin ardından yeni hoca arayışları için çalışma başlattığı ve bu kez yabancı bir hocanın göreve getirilmesinin planlandığı öğrenildi.

Fatih Terim’in, Avrupa Şampiyonası sonrası devam edip etmeyeceği tartışılırken, alternatifler arasına yabancı bir teknik adamı alan Futbol Federasyonu’nun yine yurt dışından kariyerli ve ünlü bir hocayı takımın başına getirmek istediği belirlendi.

Milliyet

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;