Fatih Ürek: Seks bana gereksiz geliyor

Fatih Ürek neredeyse 30 yıldır sahnelerin efendisi! Yaptığı açıklamalarıyla, şovlarıyla hep gündemde. “Olduğum yere yıllarca çalışarak ulaştım. Çok kıskanılıyorum” diyor ve ekliyor: “Çok yalnız hissediyorum, artık seks değil hayat arkadaşı arıyorum.”

12 Kasım 2017, Pazar 05:00
A A
CANAN DANYILDIZ / POSTA

CANAN DANYILDIZ / POSTA

Yeni single’ınız için harıl harıl çalışıyorsunuz... Müzik piyasası yerinde sayarken ben hep yerimi korudum. Fatih Ürek’ten her sene yeni bir şey bekleniyor. Ozan Çolakoğlu ile çalışıyorum. Bütün yatırımımı kendim yapıyorum. Bir filmde de oynamak istiyorum. Daha büyük şovlarla hayata imza atmak istiyorum.

Çok mutlu görünüyorsunuz! Her şey yolunda mı?

Çok mutlu görünüyorsunuz! Her şey yolunda mı?

Mutluluk dediğin kavramı daha çözemedim ama samimi bir itirafta bulunacağım; son zamanlarda derin bir yalnızlık hissediyorum. Aşk yalnızlığı mı, aile yalnızlığı mı, yoksa dost yalnızlığı mı bilemiyorum. Ama derin bir hüzün içindeyim.

Yaşınızın getirdiği duygular da olabilir mi?

Yaşınızın getirdiği duygular da olabilir mi?

O da olabilir. 55 yaşındayım. Yüzleşmelerin, gerçeklerin ortaya döküldüğü astrolojik bir dönemden geçiyorum. Kendi adıma ne kadar yanılmışım, ne kadar yanlışlar yapmışım diye düşünüyorum. Geçen gün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın davetlisi olarak Yeni AKM’nin tanıtımına katıldınız... Evet, ilk kez protokol tarafından davet edildim. Yeni AKM (Atatürk Kültür Merkezi) müthiş olmuş, çok beğendim. Gösterilen bu saygı özveriyle ilgili. Yıllarca çok çalıştım, fedakarlık gösterdim, işime yatırım yaptım.

Aile kuramamanız, çocuk sahibi olmamanız da bu fedakarlığın bedeli mi?

Aile kuramamanız, çocuk sahibi olmamanız da bu fedakarlığın bedeli mi?

Belki de. Artık aile kuramayacağımı, çocuk sahibi olamayacağımı anladım. Gerçeğimle yüzleşiyorum. Bir hayat arkadaşı istiyorum. Ama çok korkuyorum, kimseye güvenemiyorum. Parama mı, şöhretime mi yoksa aşkıma mı gelecek, bilemiyorum. Beni meta olarak görüyor karşımdaki. Bir şey yaşadıktan sonra karşılığını istiyor. Aaa çok şüphecisiniz! Evet ama gerçekten emin olamıyorum. Can dostlarım var tabii ki, onları kastetmiyorum. “Nerede bu hayat arkadaşım?” diyorum.

Bir ara taşıyıcı anne arıyordunuz?

Bir ara taşıyıcı anne arıyordunuz?

Sus sus... Hem yasakmış hem de dinimizce günah. Vazgeçtim o işten. Cinsiyetsizim sana söylemiştim ya. Yemin ediyorum, aseksüelim! Libidom çok düşük, seks meks düşünmüyorum. Gereksiz geliyor.

Gerçek bir hayat arkadaşı çıksa, her şeyinizi feda eder misiniz?

Gerçek bir hayat arkadaşı çıksa, her şeyinizi feda eder misiniz?

Asla! Bunca yıl çalışıp kazanmışım, çabalamışım... Onun için bu hayatı harcayamam. Paragöz olmadığınızı biliyorum... Parayla işim yok! Ama yıllarımı vermişim. Biri çıkar, “Her şeyi kenara koy, dediğimi yap” derse onu boğarım. Ha kadın olsaydım belki... Çünkü kadın öyle bir erkeğe, aile olmaya ihtiyaç duyuyor. Ama Fatih olarak asla!

Hâlâ şarkılarınızı çalmayan radyolar, TV’ler var mı?

Hâlâ şarkılarınızı çalmayan radyolar, TV’ler var mı?

Var! Hâlâ adam yerine koymayanlar var. Halktan karşılığımı aldım. Ama insan bir ödül, bir takdir bekliyor. Bir sürü ödül törenine davet ediliyorum, ama arkadaşlarımı alkışlamaya! Bu çok kırıcı. Ama öte yandan sevilip, sayıldığımı biliyorum.

O geçmişten sınıf değil, sınıflar atladığınızı düşünüyorum.

O geçmişten sınıf değil, sınıflar atladığınızı düşünüyorum.

Çok emek verdim. Sosyeteden üst düzey yöneticilere kadar dostlar edindim. Alaylı biriyim, karşımdakine ben de çok saygı duyarım. Tiyatronun sosyal hayatıma disiplin ve nezaket kattığını biliyorum. Bursa Devlet Tiyatrosu’nda yetişmişsiniz... Evet. Sahnede normal hayatımdan daha yırtığım aslında. Özel hayatımda içime kapanığım. O hayatımla hiç ifşa olmadım.

Bu otokontrolün sebebi ne?

Bu otokontrolün sebebi ne?

Küçükken ailem muhafazakar toplumda kuralların önemli olduğunu anlattı. Annem çok disiplinliydi. Babam kasaptı, çok görmezdik, çok da korkardık. 30 küsur senedir sahnedeyim, deneyimlerim de böyle davranmam gerektiğini gösterdi.

KERİMCAN İLE BENZETİLMEMİZE KIZIYORUM

KERİMCAN İLE BENZETİLMEMİZE KIZIYORUM

Fenomen misiniz? Makyajınızla, sahne şovunuzla... Fenomen miyim bilmiyorum, taklitlerim çok. Sıradışıyım. İkonlaştım mı? Bir erkek olarak ikonlaştım. Benim için artık kimse “Ne takıyor, ne giymiş?” demiyor. Fatih’im artık! Muazzez Abacı geçenlerde “Sahnelerin efendisisin” dedi. Nokta!

Hep iyi yaşamayı, buralarda olmayı hayal ettiniz mi? Zor bir çocukluk geçirdim maddi açıdan. Sadece iyi bir hayatım olsun istedim. Zor yollardan geçtim.  

Kerimcan Durmaz ile çok yakınsınız. Geçenlerde ona 20 bin liraya küpe almışsınız...

Kerimcan Durmaz ile çok yakınsınız. Geçenlerde ona 20 bin liraya küpe almışsınız...

Saygı duyduğu için Kerimcan’ı severim ama o küpeyi ben almadım! Çocuk yeni evine taşındı, belki bir ev hediyesi alırım, o kadar. Birbirimize benzetilmemize de kızıyorum. Ben ona akıl veriyorum, yanlışlarını söylüyorum ama öyle sandığınız gibi sık görüşmüyoruz. O çok çılgın, benim deneyimlerim var. Ben onun dayısı, babası yaşındayım yahu!

BANA DA PARA KARŞILIĞI YEMEK TEKLİFİ GELİYOR

BANA DA PARA KARŞILIĞI YEMEK TEKLİFİ GELİYOR

Aşk meşk durumları var mı? Yok! Vallahi tek başına evde oturuyorum. Akşam yemeğimi yiyeyim, çayımı kahvemi içeyim. O moddayım. Zamanında yaşadığım aşklarım oldu ama hep kendi özelimde yaşadım. Birliktelik yaşadığım insanlara da ayıp olurdu ifşa etseydim. Olmaz. Kimse aşk hayatımı bilmesin. Hayatımda seks olmasa da olur. Önemli olan kalp birleşimi. Bu saatte yeniden aşık olur musunuz? İlk aşkımı 30’larımda yaşadım. Yeniden öyle büyük heyecanlarla aşık olabileceğimi sanmıyorum. Son aşkımın üstünden 10-15 sene geçmiştir. Gerisi naneden aşklar. Bak benim gibi marjinal insanların aşk hayatlarını asla öğrenemezsin.

Kendinizden küçük biriyle aşk yaşar mısınız?

Kendinizden küçük biriyle aşk yaşar mısınız?

Zaten hep benden küçükler oldu hayatımda. Hiç kendi yaşıtlarım gelmedi ki? Nasıl bir şey o birliktelik bilmiyorum. Pişman olduğunuz şeyler var mı? Yüzlerce! Bugünkü aklımla gençliğimi yaşamak isterdim. O zaman yönlendiren, akıl veren olmadı. Pirüpakım diyemem. Geçmiş geçmişte kalsın. Şimdi huzurlu bir hayat istiyorum.

Askerliğiniz üç ay sürmüş...

Askerliğiniz üç ay sürmüş...

Aydın’da yaptım. Üç ay sürdü. Yemin ettim ama hastalandım. Uyum sağlayamam diye beni askerlikten aldılar. Askerdeki arkadaşlarıma da şarkı söylerdim. Çok seviliyordum. Teğmenlerin, komutanların kıymetli dostları gelince beni çağırırlardı. Var mı komik bir anınız? Askerdeyken annem siyah bir kıyafet yollamıştı bana. Kutunun içine de pahalı bir parfüm koymuş. Parfüm sen kırıl! Kıyafeti ne kadar yıkadıysak da üzerinden koku çıkmadı. Taburda yürüyordum, milletin ter kokusu içinde misler gibi parfüm kokuyordum! Allah’ın işi. Ölümden korkar mısınız? Allah’ın varlığına inandığım için öyle bir korkum yok, kaderciyim.

KADIN OLSAM ZENGİN SEVGİLİ İSTERDİM

KADIN OLSAM ZENGİN SEVGİLİ İSTERDİM

Şarkıcılıktan hakikaten o kadar para kazanılıyor mu? Demet Akalın geçenlerde 20 milyona ev aldı... Şarkıcılıktan öyle büyük paralar kazanamazsın. Mümkün değil! Ama Demet akıllı kadındır. Yatırımlarını gayrimenkule yaptı, onu sattı ötekini aldı... Sibel Can, Hülya Avşar bunlar çok akıllı kadınlardır. Şarkıcılıktan kazandıklarını yatırımlarla büyüttüler. Başka kadınların da zengin sevgilileri var... Siz? Ben sevgilime hiç para yedirmedim. Hesaplar ödemişimdir, bonkörümdür ama o kadar. Vallahi kadın olsaydım, ben de zengin sevgilimin desteğine hayır demezdim, ne olmuş? Geçenlerde Meryem Uzerli para karşılığı yemek yediğini açıkladı, şoke olduk! Dünyada da böyle. Bana da parayla yemek teklifi geliyor. İyi para verseler neden yemeyeyim? O firma ya da insan kendi reklamı için bunu yapıyor, acayip bir durum değil. Meryem sadece dobra dobra söyledi. Siz paranızı hâlâ mücevhere mi yatırıyorsunuz? Artık mücevhere yatırmıyorum. Bodrum’da bir ev aldım, çok masrafım oluyor, çalışanlarım, işim... Süt banyosu, spa gibi lükslerim yok. Sadece masaj yaptırırım.