Fatmagül inşaat işçiliğini bıraktı

Denizli'de yılın kadını seçilen inşaat işçisi 19 yaşındaki Fatmagül Akbaş, özel güvenlik görevlisi olarak belediyede işe başladı

Perşembe, 16 Eylül 2010 - 11:25

Fatmagül inşaat işçiliğini bıraktı

Denizli Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından 2010 yılında yılın kadını seçilen ve ödülünü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde alan inşaat işçisi Fatmagül Akbaş, güvenlik işine girdi.

İnşaat işçisi babası Adnan Akbaş’a yardım ederken mesleği öğrenen ve iç dekorasyon diye adlandırılan kayrak taşı, mermer, duvar ve alçıpan işinde ustalaşan Fatmagül, kısa süre önce yakınlarının tavsiyesiyle gittiği özel güvenlik kursunu başarıyla tamamlayıp Emin Özel Güvenlik Şirketi’nde işe başladı.

Fatmagül Akbaş, Denizli Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’nde güvenlik görevlisi olarak iş başı yaptı. Akbaş, halen açık lisede eğitim gören ve amacının üniversiteye gitmek olduğunu söyledi.

Fatmagül Akbaş, “Çocukluğumdan bu yana inşaat işinin içindeyim. İlk önceleri babama yardım ediyordum sonra baktım ki usta oldum. İşimi severek yaptım, aileme yardımcı oldum.

İnşaatlarda çalışmamı birçok kişi yadırgadı, oysa ben kadının her işi yapabileceğini gösterdim, iş azmim ve kendime güvenim arttı.

Yılın kadını seçildikten sonra çevremin tavsiyesiyle özel güvenlik okuluna kayıt oldum. Kursu bitirdikten sonra işe girip, Denizli Belediyesi'nde çalışmaya başladım. Yeni işimi çok seviyorum. Şimdi sıra özel güvenlikte” diye konuştu.

Ferah IŞIK/DENİZLİ (DHA)