Fenerbahçe, stadın üstünü kapatmıyor

Nihat Özdemir, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın üzerinin kapatılması projesini incelediklerini ve vazgeçtiklerini açıkladı

24 Ekim 2009, Cumartesi 16:25
A A

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu'nun olağan toplantısı yapıldı. İkinci başkan Nihat Özdemir,  stadın yanında bulunan Kenan Evren Lisesi'nin, yerine Küçükbakkalköy'de inşa edilen okula hizmet verir duruma geldiğinde taşınacağını, inşa edecekleri diğer 2 okulun da teknik çalışmalarının sürdüğünü kaydetti. Ataşehir'deki spor salonu ve iş merkezi projesinin de bir an önce Türk sporunun hizmetine sunulması için gayretlerin devam ettiğini kaydeden Fenerbahçeli yönetici, Düzce'nin Kaynaşlı ilçesindeki Topuk Yaylası'nda kulübe tahsis edilen 153 bin metrekare araziye yapılacak tesis için hafriyat ve yol çalışmaları inşaatına fiilen başladıklarını anlattı.

Özdemir, taraftarlar arasında bilgi bankası oluşturmak ve kulübe yeni kaynaklar yaratmak için başlatılan taraftar kart projesinde 167 bine ulaştıklarını bildirdi. Sarı-lacivertli kulübün ikinci başkanı kulübün GSM hattı Fenercell'de ise en yakın rakiplerini ikiye katlayarak 60 bin aboneye ulaştıklarını bildirdi.

Nihat Özdemir, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın üzerinin kapatılması projesini incelediklerini ve vazgeçtiklerini açıkladı. Özdemir, çimlerin bakımında sorun yaşanacağı ve maliyetin de 15 milyon doların üzerinde olacağının hesaplanması üzerine bu projeden vazgeçtiklerini bildirdi.

Özdemir, Köksal Özbek'in Alex'in yokluğundan takımın etkilendiği buna bir çözüm bulunması gerektiği yöndeki ifadeleriyle ilgili olarak da, "Alex bizim önemli bir futbolcumuzdur ama yerini dolduracak oyuncularımız da kadromuzda vardır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi. Alex'in forma giymediği 6 Galatasaray maçının 5'inde Fenerbahçe'nin kazandığını, 1'inde berabere kaldığını anlatan Özdemir, "Alex kadar Fenerbahçe'de çok futbolcumuz vardır. Steaua Bükreş maçı bunu göstermiştir. Fenerbahçe sezonun en iyi futbolunu oynamıştır. Alex bizim için önemli bir futbolcudur ama yerini dolduracak oyuncularımız da kadromuzda vardır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın" şeklinde konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;