Fenerbahçe'de domuz gribi iddiası

Fenerbahçe Ülker, oyuncusu Emir Preldziç ve idareci Cem Lakay ile Başan basketbol oyuncusu Birsel Vardarlı'da domuz gribi virüsü tespit edildiği iddia edildi

Fenerbahçe'de domuz gribi iddiası

Fenerbahçe Kulübü’nün internet sitesinden yapılan açıklamada, basketbol şubesindeki iki oyuncu ve bir idarecinin, gribal enfeksiyon nedeniyle hastaneye başvurduğu belirtilerek, yapılan test sonuçlarının kamuoyuyla paylaşılacağı kaydedildi.

Bir gazetede "Fener’de domuz gribi" başlığıyla verilen ve Fenerbahçe Ülkerli basketbolcu Emir Preldziç ve idareci Cem Lakay ile Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı oyuncusu Birsel Vardarlı’da domuz gribi virüsünün tespit edildiği şeklindeki haber üzerine, kulübün resmi internet sitesinden bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, şöyle denildi: "Basketbol şubemizde forma giyen iki oyuncumuzun yanı sıra bir de idarecimiz, gribal enfeksiyon nedeniyle hastaneye başvurmuştur. Hastane, oyuncularımızda ve benzer durumdaki idarecimizde, tedirginlik yaratacak bir durum olmadığı kanısıyla ’üç günlük istirahat’ önerisinde bulunmuş ve hastalığın nedenini anlamak için bazı testler uygulamıştır.

Bugün ise medyanın bazı organlarında oyuncularımızda ve idarecimizde, son günlerde ülkemizi de saran ’domuz gribine’ rastlandığı iddiaları yer almıştır. Mutlak doğrunun, test sonuçlarının alınmasıyla ortaya çıkacağını, bu bilginin de kamuoyuyla paylaşılacağını belirtmek isteriz.

Son günlerde etkisini ülkemizde de göstermeye başlayan salgın nedeniyle, Fenerbahçe Kulübü olarak 1 Ekim’den bu yana, tesislerimizin 15 gün arayla dezefenkte edildiğini, edilmeye de devam edeceğini de yine kamuoyunun bilgisine sunarız."