Fenerbahçe'de Lugano endişesi

Beşiktaş derbisi hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe'de Lugano sıkıntısı yaşanıyor

Fenerbahçe'de Lugano endişesi

Fenerbahçe ile Galatasaray derbisiki olaylar nedeniyle Bilica, aldığı üç maçlık men cezası doğrultusunda, 13. haftada İnönü Stadı’nda oynanacak derbi maçında forma giyemeyecek.

Bilica’nın 3 maçlık kırmızı kart cezasının devam etmesinin yanı sıra, Lugano’nun perşembe sabaha karşı bitecek olan milli maçı teknik heyeti sıkıntıya soktu. Daha önceki haftalarda milli takım kampından ancak cuma öğleden sonra dönebilen Lugano, yorgunluğu nedeniyle Gaziantep deplasmanına götürülmemişti.

Uruguay’ın Perşembe gecesi 01.00’de başlayacak olan 2010 Dünya kupası baraj rövanş maçı nedeniyle Cuma günü akşam saatlerinde İstanbul’a ulaşması mümkün olan Lugano yorgun bir şekilde Beşiktaş derbisine çıkacak.

Beşiktaş karşılaşmasının İstanbul’da olması nedeniyle maça yetişecek olan Lugano’nun yorgunluğu ve de Bilica’nın cezalı olması nedeniyle savunmadaki ikiliyi değiştirecek olan Daum’un bu bölgede Lugano’nun yanında Önder veya Deniz’i oynatması bekleniyor.

LUGANO: YORGUN DA OLSAM BEŞİKTAŞ MAÇINA ÇIKARIM

Lugano, Fenerbahçe kulübündeki yetkililerle yaptığı görüşmede ise "Yorgun da olsam Beşiktaş maçına çıkar oynarım. Böylesine bir maçı kaçırmam. Son derece önemli ve zorlu maçta forma giymemezlik yapmam. Ne pahasına olursa olsun takımımı yalnız bırakmam" dediği öğrenildi.

BEKİR YENİ BİR ŞANS İSTİYOR

Gaziantepspor’dan büyük umutlarla geldiği Fenerbahçe’de, sezon başı hazırlıklarında bulduğu şansı iyi kullanamayan Bekir, umudunu yitirmedi. Antrenmanlarda iyi çalışıp, formayı kapma uğraşı veren ve hırsı ile dikkat çeken Bekir fırsat kolluyor.

Uğur DEMİRKIRDI/DHA

2