Fenerbahçe'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup

Sarı-lacivertli kulüp, şike davasında sanık olarak dinlenen Cihan Oskay'ın ifadelerini ve itiraflarını içeren dosyayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na gönderdi

15 Nisan 2015, Çarşamba 09:48
A A

Fenerbahçe Kulübü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na gönderdiği mektupta kumpas davasında yer alan bazı ifadelere yer verdi.

Hürriyet'ten Ahmet Ercanlar'ın haberine göre; Fenerbahçe’nin mektubunda sadece Cihan Oskay değil şike davasının kumpas olduğunu ifade eden bazı polislerin de ifadeleri yer aldı. Bu mektupta o dönem Fenerbahçe Kulübü’ne yönelik yürütülen şike operasyonunun çok önceden planlandığı ve Aziz Yıldırım’ı bir şekilde Ergenekon Davası’na bağlamak için hazırlıklar yapıldığı belirtildi.

Şu anda Muğla Cezaevi’nde cinayet hükümlüsü olarak yatan Cihan Oskay, futbolda şike davası dava sürerken İstanbul’daki 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gelerek Aziz Yıldırım aleyhine ifade vermişti.

"HOCA EFENDİ DE MEMNUN OLUR"

Oskay, kumpas davasını yürüten savcıya talimatla verdiği ifadede şu sözleri kullandı:

“12 Haziran 2009’da Zaman Gazetesi Haber Merkezi’nden Mehmet Fatih isimli biri beni aradı ve ‘Sizinle şike konularını konuşmak istiyoruz. Bu konuları iyi biliyorsunuz. Kitaplarınız var. Size köşe veririz. Siz köşenizde yazarsınız. Hoca efendi de bundan memnun olur. Aziz Yıldırım, Ergenekon davasının avukatlarının paralarını ödüyor. Yıldırım’ın Ergenekon ile ilişkileri vardır. Bunları en iyi bilen kişisin. Bize bunları anlatırsan, Samanyolu TV’de tanıtımını yapar, gazetede köşe veririz’ dedi.”

"İFADEDEN ÖNCE SAVCILARLA GÖRÜŞTÜM"

Cihan Oskay ifadesinde 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ifade vermeden önce savcılar Mehmet Berk ve Cihan Kansız ile de özel bir görüşme yaptığını itiraf etti. Oskay, ifadesinde “Benden bir dilekçe yazmamı ve bunu mahkeme başkanı Mehmet Ekinci’ye iletmemi istediler. Kitaplarımı Mehmet Ekinci’ye okuttuklarını söylediler. Bana şike konusunda tanıklık yap gereken cezalar kesilecek dediler” diye konuştu. Oskay ifadesinde “Burada bir komplo kurulduğunu hissediyorum. Bu nedenle size bu ifadeyi vermek istedim. Eğer ben onların istediklerini söyleseydim Aziz Yıldırım, Ergenekon Davası’nda sanık olacaktı. 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yeniden görülen davada tanık olmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

 

Dilekçede ayrıca, Cihan Oskay’ın Zaman Gazetesi tarafından ücreti ödenen Bodrum ve İstanbul arası uçak biletlerinin belgeleri de sunuldu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;