Fenerbahçe'den Saran'a tepki

Fenerbahçe Kulübü, eski yöneticilerden Sadettin Saran'ın, bir şirketi üzerinden sarı-lacivertli kulüp aleyhine açtığı alacak davasına tepki gösterdi

28 Ekim 2009, Çarşamba 14:15
A A

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, Sadettin Saran’ın sahibi bulunduğu Kas Management Ltd. isimli şirketin, Fenerbahçe Kulübü ile 20.11.2000 tarihinde imzalamış bulunduğu bir sözleşmeye dayalı olarak, 2007-2008 futbol sezonu öncesi Türkiye Kupası ve UEFA Şampiyonlar Ligi’nden kulübün elde etmiş olduğu gelirler üzerinde yaklaşık 8 milyon dolar tutarında bir alacak iddiasıyla kulüp aleyhine hukuki bir süreç başlattığı vurgulanarak, şu ifadelere yer verildi:

"Fenerbahçe Spor Kulübü başkan adayı olacak kadar büyük Fenerbahçe sevgisi olduğunu her vesile ile ifade eden Sayın Saran’ın başlatmış olduğu bu hukuksal girişimin, Galatasaray derbisinde elde edilen zaferin hemen ertesinde yapılmış olması basit bir rastlantı ile izah edilemeyecek kadar önemlidir.

TİCARİ KAZANÇ PEŞİNDE


Sayın Saran’ın, kulübümüze yönetici olduğu sırada imzalanmış olan sözleşmenin karşılığı, Sayın Saran’a, kulübümüz tarafından misli misli ödenmiştir. Ancak Sayın Saran, sözleşme içeriğindeki bir düzenlemeden doğan hukuki yorum farkının, lehine yaratmış olduğu sonuçlardan istifade etme arzusu ile hareket ederek bu güne kadar elde etmiş olduğu ticari kazancına yeni kazançlar katma çabası içindedir.

HUKUKSAL SAVUNMAMIZI YAPACAĞIZ


Bu girişimin, süreç boyunca kulübümüzü mali olarak sıkıntıya sokacağı, kulübümüzün bu mali tehdit altında yaşamak zorunda kalacağı tartışmasızdır. Sayın Saran tarafından başlatılan hukuki sürece karşı kulübümüz gerekli her türlü hukuksal savunmasını yapacaktır.

Ancak bununla birlikte camiamızı kulübümüz aleyhine başlatılan bu girişimden haberdar etmek ve açıklamaları ile gerçek niyetleri bu denli zıt olan kişiler ile ilgili olarak camiamızı bilgilendirmeyi bir gereklilik olarak görüyoruz."

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;