Fenerbahçe'ye aidim

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, kendisini Sarı-Lacivertli camiaya ait hissettiğini söyledi. Alman hoca, “Galatasaray'a gider misin?” sorusuna, “Bu imkansız gibi gözüküyor” yanıtını verdi

27 Ekim 2009, Salı 05:00
A A

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum dün gazeteciler ile sohbet toplantısı düzenledi. Derbi zaferiyle hayli keyifli olduğu gözlenen Alman hoca ilginç açıklamalar yaptı. İlk olarak derbi hakkında görüşleri sorulan Daum maçın son bölümlerinde Galatasaray’ın bir gol bulup karşılaşmanın berabere de bitebileceğini belirtip “O zaman bana ‘Taktik uzmanı Daum’, ‘Dahi Daum’ diyenler bugün eleştiriyor olacaktı. Türkiye’de her şey günlük yaşanıyor. Bu Türk futbolunun en büyük eksiği” şeklinde konuştu.

Zaman zaman taraftarlar ve basın ile sorunlar yaşayan Kazım ile ilgili de açıklamalarda bulunan Alman hoca, “Ona en büyük nasihatim ‘Arkadaş edinmek istiyorsan ilk önce sen arkadaş olmalısın’ olmuştur. Kazım’ın değişmesi biraz zaman alabilir” açıklamasını yaptı.

Christoph Daum, Galatasaray’a sonsuz saygısının bulunduğunu belirtirken, gelecekte Sarı- Kırmızılı takımda görev alıp almayacağı sorusuna “Bu hemen hemen imkansız bir olay. Çünkü ben artık Fenerbahçe’ye ait hissediyorum kendimi. Galatasaray da büyük kulüp, ama sanırım bu asla olmayacak” yanıtını verdi.

Yusuf DURSUN

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;