Ferdi Tayfur ve Ata Demirer arasında savaş kızıştı!

Ferdi Tayfur'un, komedyen Ata Demirer'in "Berlin Kaplanı" filminin senaryosunun kendisine ait olduğu iddiasıyla açtığı davanın görülmesine devam edildi

13 Kasım 2012, Salı 13:33
A A

İstanbul 2. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Tayfur ve Demirir katılmazken taraflar adına avukatları hazır bulundu. Hakim taraflara uzlaşma için süre verildiğini hatırlatarak uzlaşıp uzlaşmayacaklarını sordu. Tayfur’un avukatı Ünver Yörünger ve Demirer’in avukatı Aydın Kurban, uzlaşma olmayacağını belirterek yargılamanın devam etmesini istediler.

İKİ SENARYOYU DA BİLİRKİŞİ İNCELEYECEK

İki avukat da filmin senaryosunun kime ait olduğunun belirlenmesi konusunda bilirkişi belirlenmesini ve iki senaryonun da incelenmesini talep etti. Taleplerin ardından kararlarını açıklayan mahkeme, üniversitelerin sinema ile ilgili bölümlerine sinema filmi ve senaryo konusunda bilirkişilik yapabilecek isimlerin tespiti yönünde müzekkere yazılmasına karar verdi. Mahkeme ayrıca, Televizyon ve Sinema Filmi Yapımcıları Meslek Birliği (TESİYAP)’tan ve Türkiye Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SESAM)’dan da bilirkişilik yapabilecek isimlerin listesini istedi. Yazılara cevap geldikten sonra itiraz gelmemesi durumunda seçilen bilirkişi heyetine dosyanın gönderilmesi kararlaştırıldı.
 

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;