Ferhunde Hayriye Hanım'a çarpıyor

Sabrı tükenen Ali Rıza Bey, 40 yıllık evliliklerini bile bitirmeyi göze alıyor. Bu tehdit ise Hayriye Hanım'ı hiç beklenmeyen bir şekilde Ferhunde'nin önüne savuruyor...

Çarşamba, 14 Nisan 2010 - 11:47

Ferhunde Hayriye Hanım'a çarpıyor

Tahsin duyguları ile aklı arasındaki tercihini, vicdan yükünü taşımaktan yana kullanır. Tahsin’in geçmişle muhasebesinde tek dileği, Fikret’le ilişkisine düşürdüğü kara gölgenin geleceklerini esir almasını engellemektir. Geçmişle muhasebesini sürdüren bir tek Tahsin değildir.

Hayriye Hanım da Necla ile Leyla’nın hayatında oynadığı önemli rolün huzursuzluğunu yaşamaktadır. Ali Sarper’le yeni bir yolda ilerleyen Necla’nın ise hayatının yönünü değiştirecek kararlar için zamana ihtiyacı vardır. Gelecek güzel günlerin hayalini bebeğiyle birlikte büyüten Leyla, kapısında bekleyen karanlığın tedirginliğini yaşamaktadır.

Kırgınlıklarını yalnızlığında iyileştirmeye çalışan Ali Rıza Bey’e Hayriye Hanım’ın eve dön baskısı sürmektedir. Necla’nın Ali Sarper ile olan ilişkisi Şevket’le arasındaki ince bağı tamamen koparır. Leyla’nın ise, annesiyle kurduğu küçük iletişim, tutunacağı yeni bir umut dalıdır.

Buzların yavaşça erimeye başladığı dönemde, Tahsin’in kalbinde kopan fırtına Fikret’in umutlarına gölge olmayı sürdürür. Ferhunde’den gelen sadaka, Ali Rıza Bey’i çılgına çevirir. Ferhunde bu sebeple bile olsa Ali Rıza Bey’i ayağına getirmekten mutludur.