Feribotta 2 saat yolcu eylemi

Kabataş'tan Bursa'ya gitmek için feribota binen yolcular, hava muhalefeti nedeniyle feribotları Yenikapı iskelesine çekilince isyan ederek feribotu terketmeyip yaklaşık 2 saat boyunca eylem yaptı

09 Kasım 2012, Cuma 00:30
A A

Bursa’ya gitmek için Kabataş’tan feribota binen yolcular, hava muhalefeti nedeniyle feribotları Yenikapı iskelesine çekilince isyan etti. Feribotu terketmeyip yaklaşık 2 saat boyunca eylem yapan yolcular yetkilileri protesto etti. Yetkililer tarafından ikna edilen yolcular başka bir feribotla Bursa’ya gitti.

İddiaya göre, Yaklaşık 250 yolcu, saat 18.30 sıralarında Bursa’ya gitmek Kabataş’tan feribota bindi. Yetkililer, yolculara hava muhalefeti olduğunu feribotun Yenikapı iskelesine gideceğini söyledi. Yolcuların, buradan başka bir feribotla Bursa’ya götürüleceği bildirildi. Yenikapı’ya gelen yolcular, bu duruma isyan ederek feribotu terketmedi. Bunun üzerine iskeleye çok sayıda polis sevk edildi. Yaklaşık iki saat boyunca eylem yapan yolcular, yetkililerin iknası sonucu başka bir feribotla Bursa’ya gönderildi.

Yolculardan Dilek Kiper, "Bize hava muhalefeti var dediler. Bizi feribottan zorla indirmeye kalktılar. Feribot başka bir sefer yapacakmış. Bizde inmedik. Protesto etmek için. Bursa’yı aradık. Yağmurun yağmadığını öğrendik. Hiçbir sorun yoktu. Yetkili yok. Çözüm yok" dedi. Feribotta inen yolcular, "İDO istifa.IDO Sahtekar" diye bağırdı.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;