Ferre ve Ferragamo rüzgârı

Dünya moda devlerine evsahipliği yapan Fashionable İstanbul'da Ferre ve Ferragamo rüzgÂrı

25 Ekim 2009, Pazar 12:08
A A

Dünya moda devlerine evsahipliği yapan "Fashionable İstanbul" etkinliği, ikinci gününde ünlü İtalyan modacılar Gianfranco Ferre ve Salvatore Ferragamo'yu ağırladı.

Dolmabahçe Saray Alanı'nda denizin üzerine kurulan platformda gerçekleştirilen organizasyonun ikinci günü ilk önce, feminen ve modern kadının temsilcisi Gianfranco Ferre'nin 2009-2010 sonbahar kış koleksiyonu defileyle sunuldu. Defile başlamadan bir saat önce birbirinden şık davetliler alanda yerini almaya başladı. Organizasyon etkinliğin yüzü olan Bar Refaeli'de kırmızı halıda yürüyenler arasındaydı. Ferre tasarımı kıyafeti ile geceye katılan dünyaca ünlü manken Bar Refaeli gazetecilere yaptığı açıklamada, "Üzerimdeki Ferre'nin en sevdiğim elbisesi. Ferre'nin yeni koleksiyonunu görecek olmak beni gerçekten heyecanlandırıyor. İstanbul'u seviyorum. Yemeklerini, insanlarını, gece hayatını, alışverişi seviyorum. Çok eğlenceli bir yer. Organizasyon çok etkileyici" dedi. Ferre tasarımcıları Tommaso Aquilano ve Roberto Rimondi defile öncesi bir manken ile basın mensuplarına poz verdi.

MİNİLER DİKKAT ÇEKTİ


Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ve eşi Beyhan Bağış, modacı Yıldırım Mayruk, Gazeteci Mehmet Ali Birand ve eşi Cemre Birand, Doğan Yayın Holding Yayın Danışmanı ve İKSV Yönetin Kurulu Üyesi Nuri Çolakoğlu'da Ferre defilesini izlemeye gelenler arasındaydı. 

Defilede tanıtılan 2009-2010 sonbahar kış koleksiyonunda mini etekler dikkat çekti. Defile sonunda ise koleksiyonu hazırlayan Tommaso Aquilano ve Roberto Rimondi, izleyenlerden büyük alkış aldı. Bağış, defilenin ardından gazetecilerin organizasyon ile ilgili, "Bunlar, Türkiye'nin Avrupalı kimliğini ortaya koyan etkinlikler. Avrupa'nın başladığı noktada Avrupalı tasarımcıların ülkemize gelmiş olması, Türkiye'nin AB'de hakettiği yere kavuşacağının en güzel göstergesi" dedi. Bağış, etkinliği organize edenleri eşiyle birlikte takdir ettiklerini belirterek, "Onları kutluyoruz. Ümit ederiz ki, bu tür etkinliklerle Avrupalılar da Türkiye'nin kıymetini anlayacaktır" diye konuştu. Modacı Yıldırım Mayruk da İstanbul'da da Avrupa'daki gibi bir hafta düzenlendiği için mutlu olduğunu ifade ederek, "Defileyi tabii ki beğendim. Onların hepsi bir dünya devi. Böyle güzel devleri seyretmenin mutluluğunu yaşıyorum. Ferre, çok beğendiğim, takdir ettiğim bir modacı" değerlendirmesini yaptı.

TESETTÜRLÜ İZLEYİCİLER

Ferre defilesinin ardından kokteyl verildi. Kokteylin ardından İtalyan tasarımcı Salvatore Ferragamo'nun defilesi gerçekleştirildi. Çok sayıda tesettürlü kadın da davetliler arasındaydı. 17 yaşındaki lise son öğrencisi tesettürlü Zeynep Elif Akdemir, defileye geldiği tasarımcıyı tanımadığını, organizasyonu takip etmek için geldiğini ve kıyafetlerini bir terziye diktirdiklerini belirtti. Jessica Stam'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda ünlü mankenin podyuma çıktığı her iki defileyi, basketbolcu İbrahim Kutluay ve eşi Demet Şener ile moda ve cemiyet hayatından davetliler izledi. Organizasyonda çok sayıda yabancı basın mensubu da bulundu.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;