Feryat

Feryat

26 Eylül 2009, Cumartesi 13:46
A A

Çorum’da trafik kazasında ağır yaralanan ve bacağı kesilme riski taşıyan 6 yaşındaki Caner’in acilen tam teşekküllü bir hastaneye sevki gerekiyordu. Ankara ve Samsun’daki hastanelerde yer olmayınca Caner tam 12 saat bekletildi. 12 saat sonra ambulansla Ankara’ya götürülürken Caner’in ablası 8 yaşındaki Beyza, “Kardeşim bir daha yürüyemeyecek mi?” diye feryat ediyordu.

BÜTÜN AİLE YARALANDI

Çorum Mecitözü’nde Metin Turunç’un kullandığı otomobil aşırı hız nedeniyle takla attı. Otomobildeki Mustafa Çoban (33), eşi Şahsenem Çoban (29) oğulları Caner (6) ve kızları Beyza (8) yaralandı. Karı-koca ve kızları Çorum Devlet Hastanesi’nde ayakta tedavi edildi ama Caner’in durumu ağırdı. Sağ bacak damarları zedelenmişti ve kangren riski vardı. Caner’in tıbbi olanakları daha iyi olan Ankara ya da Samsun’daki bir hastaneye acil sevki gerekiyordu. Yoksa bacağı kesilebilirdi.

YÜREKLERİ DAĞLADI

Ancak hastanelerde yer bulunamadı. Çorum Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Arslan Erkan, “Hastanın yatacağı yatak hazır olmadan sevk yapılamıyor. Yer bulunamadığı için sevk gerçekleşemedi. Konuyu Sağlık İl Müdürlüğü’ne bildirdik” dedi. Sağlık Müdürlüğü’nün girişimiyle 12 saat sonra Ankara Numune Hastanesi’nde yer bulundu ve Caner gönderildi. Caner’in ablası Beyza’nın ambulansın önünde “Kardeşim artık yürüyemeyecek mi?” diye ağlaması yürekleri dağladı.

Kemal KARADAĞ/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;