Film gibi soygunda yakalandılar

Emekli kadın hakim ile birlikte oturduğu kız kardeşi, temizlikçi kadının eşi ve arkadaşları tarafından soyulmak istendi

Film gibi soygunda yakalandılar

Kalamış Caddesi Atlas Apartmanı'nda ablası emekli Hakim Seza Pınar ile birlikte oturan Meral Pınar, bir süre önce kalp amaliyatı olduğu için temizlikçi Ayşe Ceylan'dan yanında çalışması için bir bakıcı bulmasını istedi.

Bunun üzerine Ayşe Ceylan, biri kalp hastası, biri protez bacakla evden çıkmakta zorluk yaşayan iki kadının bakıcı aradığını kocası Ali Ceylan'a anlattı. İddialara göre, eşinden iki kadın hakkında detaylı bilgi alan Ali Ceylan, bir arkadaşı ile birlikte filmleri aratmayacak soygun planı yaptı.

Kadın kılığına giren Ali Ceylan, evde çalışmak için gelmiş görünümü vererek, önceki akşam saat 18.00 sıralarında, arkadaşı Dursun Acar'la, iki kız kardeşin kaldığı eve gitti. Daireye rahatça giren iki soyguncu, Seza Pınar'ı tehdit ederek paraların yerini söylemesini istedi.

Seza Pınar bağırarak yardım isteyince yan odada yatan kalp hastası Meral Pınar da salona geldi. Soyguncular, iki kardeşi dövüp, evdeki ziynet eşyalarını alarak kaçmaya çalıştı.

KOMŞULAR YAKALATTI

Bu sırada alt katta gürültüyü duyan apartman sakinleri, içerden erkek sesi geldiğini anlayınca yukarı çıkıp kapıyı dikkatlice dinlemeye başladı. Birinin "Paralar nerede" diye bağırdığını duyan komşular, vakit geçirmeden polisi aradı.

Olay yerine giden polis, binada çevre emniyeti aldıktan sonra binaya girdi. Polis, merdivenlerde karşı karşıya geldikleri maskeli Dursun Acar'ı yakaladı. Bu sırada yangın merdiveninden inen Ali Ceylan kaçmaya başladı. Kendisini kovalayan polis memurlarına bıçak çeken Ali Ceylan da kısa sürede yakalandı.

İki soyguncunun döverek yaraladığı Seza ve Meral Pınar evde baygın halde bulundu. İki kardeş ambulansla Acıbadem Hastanesi'ne kaldırıldı. Çalınmak istenen çok sayıda küpe, broş, yüzük ve 3 adet bilezikten oluşan ziynet eşyası ile bir miktar para ve bir kredi kartı soyguncuların yanlarındaki poşette bulundu. Polis, bu eşyaların yaklaşık 100 bin lira değerinde olduğu belirtti.

Ramazan EĞRİ/DHA