Final GAP Arena'da...

Fenerbahçe ile Trabzonspor arasındaki Ziraat Türkiye Kupası finali Şanlıurfa GAP Arena'da oynanacak

17 Nisan 2010, Cumartesi 16:09
A A

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, 48'inci Ziraat Türkiye Kupası finalinin 5 Mayıs Çarşamba günü Şanlıurfa GAP Arena'da oynanmasını kararlaştırdı.

Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında oynanacak final maçı, geçtiğimiz Aralık ayında hizmete giren Şanlıurfa GAP Arena'nın ev sahipliği yapacağı ilk final olacak.

2009-2010 sezonunda Ziraat Türkiye Kupası mücadelesine her ikisi de gruplardan başlayan Fenerbahçe ve Trabzonspor, kupanın 48 yıllık tarihinde ilk kez finalde karşı karşıya gelecek. Trabzonspor şimdiye kadar Ziraat Türkiye Kupası'nı 7 kere kazanma başarısı gösterirken, Fenerbahçe bu kupayı 4 kez müzesine götürdü.

26 bin 400 metre karelik büyüklüğe ve 8 parkurlu atletizm pistine sahip Şanlıurfa GAP Arena, 30 bin kişilik kapasitesiyle Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun en büyük stadı olma özelliğine sahip.

TEKNİK ÖZELLİKLER

- Şanlıurfa GAP Arena 30 bin koltuk kapasitesine sahip.

- Çim saha ölçüleri: 68x105 m.

- 2'si takımlar için olmak üzere toplam 4 adet soyunma odası bulunuyor. Stadyum genelinde diğer sporlar için de kullanılmak üzere toplam 18 soyunma odası yer alıyor.

- Stadyumda 100 kişi kapasiteli basın toplantı salonu bulunuyor.

- Soyunma odaları, koridor boşlukları, temsilci ve hakem odaları gibi tüm birimler UEFA standartlarında yapıldı.

- Güvenlik kontrol odası ile TV ve radyo yorumcuları için özel oda yer alıyor.

- Stadyumun tribün bölüntüleri bariyerlerle ayrıldı.

- Turnikelerin düzenlenmesi ile seyircilerin acil bir durumda sahaya çıkmasını sağlayacak merdiven ve kapıların yapımı tamamlandı.

- Stadyumda paratoner ve engelli tribünü bulunuyor.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;