Fink: “Galatasaray maçını kazanmak istiyoruz“

Beşiktaş'a bu sezon başında Almanya'nın Eintracht Frankfurt takımından transfer olan ve Süper Lig'in ilk maçında Siyah-Beyazlı takım adına sezonun ilk golünü atan Michael Fink, geride kalan dört ...

08 Eylül 2009, Salı 11:35
A A


Beşiktaş’a bu sezon başında Almanya’nın Eintracht Frankfurt takımından transfer olan ve Süper Lig’in ilk maçında Siyah-Beyazlı takım adına sezonun ilk golünü atan Michael Fink, geride kalan dört haftada kaybedilen 6 puanın telafi edilebileceğini söyledi.

DHA’ya açıklamalarda bulunan Fink, 6 puan kaybının planlamalarının dışında gelişen bir durum olduğunu da belirtirken, Galatasaray’ı yenebilecek güçte olduklarını ve derbi mücadelesine üç puan için çıkacaklarını söyledi. Fink, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Galatasaray maçı bizim için çok önemli bir mücadele olacak. Takım olarak bu karşılaşmanın öneminin farkındayız. Bu sezon Galatasaray lige iyi bir başlangıç yaptı. Bu maç öncesi ligde lider durumdalar ama onların konumu bizi ilgilendirmiyor. Biz Galatasaray maçında üç puan almak istiyoruz ve bunu yapacak güçteyiz."
Alman futbolcu ayrıca Galatarasay maçını kazanarak lige yeni bir başlangıç yapabileceklerini de sözlerine eklerken, Beşiktaş’ın Galatasaray’dan daha fazla puana ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, "Lige iyi başlayamadık. İlk dört haftada altı puan kaybettik ve bu durum bizim planlarımızın dışında gelişen bir durum oldu. Daha fazla çalışmalıyız. Bu durumdan memnun değiliz. Ancak ligin uzun bir yarış olduğunu unutmamamız lazım. Sadece 4 maç oynadık ve 6 puan kaybımız var. Bu kayıplar düzeltilmeyecek boyutta değil. Bence Galatasaray maçı bizim için iyi bir şans olabilir. Biz Galatasaray maçı ile lige yeni bir başlangıç yapmak istiyoruz. Bizim puanlara daha çok ihtiyacımız var. Galatasaray maçında alacağımız puanlar ile lige yeni bir başlangıç yapmak istiyoruz ve ligde daha yukarılara çıkmak istiyoruz" diye konuştu.

Övünç ÖZDEM / İSTANBUL,(DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;