Firar bataklıkta bitti

Edirne Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndan dün sabaha karşı firar eden 3 hükümlüden ikisi jandarma ekipleri tarafından yakalandı

Firar bataklıkta bitti

Olayın meydana gelmesinden sonra jandarma ekipleri Metin Cantürk ve Burhan Bozbey'in bir TIR ile İstanbul'a gitmek istediğini, ancak sürücüsünün Havsa ilçesi girişinde indirdiğini tespit etti.

Bunun üzerine Edirne İl Jandarma Komutanı Albay Selman Kömürcü'nün emir ve komutasındaki çok sayıda asker,ilçede geniş çaplı bir araştırma başlattı ve iki firariyi olaydan 7 saat sonra Havsa Otagarı'nda tespit etti.

>> FİLM GİBİ KAÇIŞ - VİDEO

Firarilerden Burhan Bozbey'i otagarda yakalanırken, jandarmaların geldiğini gören diğer firari Metin Cantürk kaçarak otogar yakınındaki Kuzucu Deresi'nin köprü altına saklanmak istedi. Ancak Cantürk, yatağı bataklık olan dereye girince kendi imkanları ile çıkamadı ve boğazına kadar battı.

Bu sırada jandarma ekipleri bataklığa batan ve ölmek üzere olan firariyi buldu ve güçlükle dışarıya çıkarttı. Ardından ise Trakya Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Hastanede tedavi altında bulunan Cantürk'ün sağlık durumunun iyi olduğu ve tedavisinin ardından tekrar cezaevine gönderileceği öğrenildi. Diğer firari Burhan Bozbey ise cezaevine teslim edildi. Firari durumdaki Hüseyin Efe'nin ise tel örgüleri aştıktan sonra Metin Cantürk ve Burhan Bozbey'den ayrıldığı ve tek başına kaçışını sürdürdüğü öğrenildi.

Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Selami Hatipoğlu ise olayla ilgili soruşturma başlattı.