Fitness Dünyasının Yeni Trendi Türkiye’de: Ayaklarınız Yerden Kesilecek!

Bir kemer takımı vücudunuzu kalçadan sararak emniyete alıyor. Bu kemer takımı, stüdyonun tavanına monte edilmiş esnek ve dayanıklı bir bungee kordonuna bağlı. Şimdi atlama, squat, zıplama, koşma hatta tek elle plank ve şınav egzersizleri yapabilirsiniz. İşte tüm dünyayı saran yeni fitness trendi: Bungee workout.

13 Temmuz 2018, Cuma 14:46
A A

Bir kemer takımı vücudunuzu kalçadan sararak emniyete alıyor. Bu kemer takımı, stüdyonun tavanına monte edilmiş esnek ve dayanıklı bir bungee kordonuna bağlı. Şimdi atlama, squat, zıplama, koşma hatta tek elle plank ve şınav egzersizleri yapabilirsiniz. İşte tüm dünyayı saran yeni fitness trendi: Bungee workout.

İki genç kadının, Esra Öztürk ve Rüya İğdeci’nin kurduğu BungeeFly Academy, fitness dünyasının bu yepyeni akımını Türkiye’ye getirdi. Tayland kökenli bir egzersiz programı olan bungee workout, kasları geliştiren dayanıklılık egzersizlerini eğlenerek yapmanızı sağlıyor. Bungee workout ile dans edebilir, aerobik yapabilir hatta havada uçabilirsiniz!

Türkiye’de Bir İlk

“Yaşınızın, kas kuvvetinizin, vücut tipinizin, sportif yeteneğinizin önemi yok. Hiç fitness tecrübeniz olmasa bile bir bungee workout programına katılabilirsiniz. Bungee workout herkes için uygun,” diyor BungeeFly Academy’nin ortaklarından Esra Öztürk.

Bungee workout, eklemlerinize baskı uygulamaksızın, saniyeler içinde kardiyo verimini arttırıyor. Metabolizmayı hızlandırarak yağ yakma sürecini başlatıyor. Vücudunuzdaki tüm kas gruplarını, aşırı ölçüde zorlamadan, maksimum seviyede çalıştırıyor. En iyi tarafı, şınav çekemeyen biri olsanız bile, esnek kordon işinizi kolaylaştırıyor. Çünkü bungee kordonları zor hareketleri kolaylaştırmak, kolay hareketleri zorlaştırmak prensibiyle çalışıyor.

Herkes için en iyisi

Kaç yaşında, kaç kilo olursanız olun, bedensel yapınız nasıl olursa olsun, eğlenerek formda kalmak ve sağlıklı olmak istiyorsanız bu macera tam size göre,” diyor Rüya İğdeci. Sağlıklı ve formda kalmak için ağır egzersizlere gerek yok. Dans edin, özgürce zıplayın, ayaklarınız güvenle yerden kesilsin, yerçekimini alt etmenin tadını çıkarın!

Zevkli ve eğlenceli

Bungee workout, yardım almaksızın yapamayacağınız egzersizlerin kolaylıkla üstesinden gelmenizi sağlayan, zorlanma etkisi düşük, hareket temelli bir dayanıklılık programı. Eklem ağrılarını unutun! Ayrıca kan ve lenf dolaşımı sistemlerini geliştirerek vücudun sağlık ve zindeliğini doğrudan arttırıyor.

Kaç yaşında olduğunuzun önemi yok, vücut yapınızın, ölçülerinizin veya fitness tecrübenizin de hiç önemi yok; bütün vücut tipleri için aynı prensipler geçerli. Bungee workout, vücudumuzun çalışma şekliyle bütünleşmek üzere tasarlanmış bir egzersiz.

Hiç sıkılmadan harika bir egzersiz deneyimi yaşamak istemez misiniz? Bungee workout egzersiz yaparken eğleneceğiniz bir fitness deneyimi sunuyor. Elbette profesyonel ekipmanlar kullanarak ve uzman eğitmenlerle birlikte. Tüm dünyada popüler olan bu spor şimdi BungeeFly Academy ile Türkiye’de.


Bilgi almak ve bu yeni akımı yakından tanımak için bungeefitacademy.com adresini ziyaret edebilirsiniz...

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;