'Forlan Beşiktaş'a gitmeyecek'

Atletico Madrid Kulübü Başkanı Enrique Cerezo, Forlan'ın Beşiktaş'a gitmeyeceğini ve siyah-beyazlı kulüpten teklif gelmediğini söyledi

29 Nisan 2011, Cuma 13:00
A A

Europa Press haber ajansının kahvaltılı toplantısında konuşan Cerezo, "Forlan, Beşiktaş’a gitmeyecek. Forlan hakkında herkesin yanlış düşüncesi var. O, mükemmel bir futbolcu. 4 yılda 2 kez altın ayakkabı ödülü kazandı ve son dünya kupasında en iyi futbolcu seçildi" dedi.

Atletico Madrid yönetiminin ve teknik heyetin Forlan’ı takımda görmek istediğini belirten Cerezo, "Diego da burada olmaktan memnun. Beşiktaş’tan teklif geldiğine dair hiçbir şey duymadım. Tüm bunlara rağmen Forlan her futbolcu gibi eğer isterse dilediği yerde onayabilir. Ancak Atletico’da Forlan gibi başka futbolcu yok" diye konuştu.

"DE GEA'YA TEKLİF SUNDUK"

Enrique Cerezo, ismi Manchester United ve Chelsea ile anılan genç kaleci David De Gea’nın sözleşmesini uzatmak için kendisine teklif sunduklarını, bundan sonra kararı futbolcunun vereceğini belirtti.

Sezonu da değerlendiren Cerezo, "Eğer UEFA Avrupa Ligi’ne katılırsak en azından kötünün iyisi bir sezonu tamamlamış oluruz" dedi. Kulübün 183 milyon Euro borcu bulunduğu iddiasını ne doğrulayan ne de yalanlayan Cerezo, "Orta vadede borçlarımızı azaltacağız"

"ARDA İLE GÖRÜŞMELERİMİZ SÜRÜYOR"

Atletico Madrid yöneticilerinden Enrique Ramon da Galatasaraylı Arda Turan’ın transferi için sarı- kırmızılı kulüple görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

Ramon, "Arda’nın transferi için Galatasaray ile görüşmeler devam ediyor. İyi yönde gittiğini söyleyebiliriz, ancak Galatasaray kulübündeki belirsizlik elbette ki bizleri de etkiliyor. Galatasaray’ın yeni başkanı belli olmadan transferde herhangi bir netlikten ya da gelişmeden söz edemeyiz" dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;