Forum'dan 5 bin kişiye iş

Türkiye ve Avrupa'nın en önemli alışveriş ve yaşam merkezi projelerinden olan Forum İstanbul, yaratacağı 5 bin kişilik istihdamla birlikte 17 Kasım'da açılıyor

Forum'dan 5 bin kişiye iş

750 MİLYON EURO YATIRDI

Multi Turkmall’un İstanbul Bayrampaşa’da 750 milyon euro yatırımla 38 ayda tamamladığı Forum İstanbul 17 Kasım’da açılıyor. İçerisinde daha önce açılan Türkiye’nin ilk dev akvaryumu Turkuazoo, IKEA, Teknosa ve Türkiye’de ilk mağazasını açan Fransız perakendeci Decathlon gibi 265 markanın bulunduğu Forum İstanbul, 5 bin kişiye iş sağlayacak. İnşaat aşamasında günde 578 kişi çalışan Forum İstanbul’da tüm inşaat boyunca 501 bin 870 kişi çalıştı.

YILDA 24 MİLYON ZİYARETÇİ

Multi Turkmall Üst Yöneticisi Levent Eyüboğlu, Türkiye ve Avrupa’nın en büyük alışveriş ve yaşam merkezlerinden olan Forum İstanbul’un yılda 24 milyon ziyaretçi hedeflediğini belirtti. Eyüboğlu, “Forum Mersin yılda 18 milyon ziyaretçi ağırlıyor. İstanbul’un potansiyeli düşünüldüğünde bu rakam son derece gerçekçi. 29 Ekim’de merkezin tamamı faaliyete geçmeden sadece Teknosa, Saturn ve IKEA açık olduğu halde günlük 100 bin ziyaretçi ağırladık” dedi.