Fotoğraftaki adam

Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni, iki kız çocuğuna cinsel tacizden tutuklu yargılanıyor

a
a
Cumartesi, 06 Mart 2010 - 05:00


Fotoğraftaki adam

ENSAR VAKFI'NDA BAŞKANDI
 

Çorum’da din kültürü ve ahlak dersi öğretmeniydi Zekai İşler. Ayrıca eğitimle ilgili Ensar Vakfı’nın Çorum şubesi başkanıydı. Zekai İşler 16 yaşındaki E.Y. ve 15 yaşındaki E.G. adlı kız çocuklarına cinsel tacizde bulunduğu suçlamasıyla tutuklanmıştı. Zekai İşler cinsel istismar suçundan 24 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

ABLA SAVCILIĞA BAŞVURDU

Mezara gidecek bir sır da taciz davasıyla ortaya çıktı. Zekai İşler’in cinsel tacizine uğradığı öne sürülen kızlardan E.Y.’nin ablası Ö.Y. (23) savcılığa başvurdu. Ö.Y. “Zekai İşler 10 yıl önce de bana tecavüz etmişti” diyerek suç duyurusunda bulundu. Ö.Y. tecavüzü, savcılığa verdiği dilekçede anlattı.

VAKFA GİDİP GELİRKEN

Bir imamın kızı olan, daha önce Çorum’un Akyazı köyünde yaşayan Ö.Y. adli makamlara verdiği ifadede şunları söyledi: “2000 yılında 13 yaşındaydım. Ensar Vakfı Çorum Şubesi’ne gidip gelirken Zekai İşler bana sarkıntılık ediyordu. Zekai İşler bir gün benimle zorla cinsel ilişkiye girdi. Sonra cinsel organımdan kan geldi.”

TACİZDEN SONRA TECAVÜZ DAVASI

Şimdi Adana’da yaşayan Ö.Y.’nin tecavüz suçlaması üzerine Zekai İşler’e ikinci dava açıldı. Zekai İşler tecavüz davasında da 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor. Önceki gün tecavüz davası için Çorum Ağır Ceza Mahkemesi’ne çıkan Zekai İşler, Ö.Y.’nin suçlamasını reddetti.  Kemal KARADAĞ/DHA