Fransa bu takımı konuşuyor

Fransa 4. Futbol Ligi'nde mücadele eden amatör Quevilly, birinci lig takımlarından Boulogne'u eleyerek Fransa Kupasında yarı finale çıktı

Fransa bu takımı konuşuyor

Quevilly, dün Boulogne ile evinde oynadığı çeyrek final maçını 3-1 kazanarak yarı finale çıkma başarısını gösterdi. Maçta Quevilly’nin gollerini 11. dakikada Florian Coquio, 28. dakikada Anthony Laup ve 67. Abdel Ouahbi, Boulogne’un golünü 45. dakikada Marcq attı.

Önceki turda bir diğer birinci lig takımı Rennes’i eleyen Quevilly, 1968’de de Fransa Kupası’nda yarı final oynamış ve Bordeaux’ya elenmişti. Quevilly’nin dün elediği Boulogne, 20 takımın mücadele ettiği Fransa Birinci Ligi’nde 18. sırada yer alıyor.

Fransa Kupası’nda dün oynanan diğer çeyrek finalde, Auxerre’i normal süresi ve uzatmaları 0-0 biten maçın ardından penaltılarla yenen Paris Saint Germain yarı finalist oldu.

Fransa Kupası’nda son iki yarı finalist, bugünkü Monaco-Sochaux ve Lens-Saint-Etienne maçlarıyla belirlenecek. Kupada, Quevilly dışındaki takımların tamamı birinci ligde mücadele ediyor.