Fransız hırsız kadınların gözdesi

Fransa'nın Lyon kentinde, merkez bankasına ait 11 milyon Euro ile ortadan kaybolan ve zırhlı araç sürücüsüne evlilik teklifi yağıyor

24 Kasım 2009, Salı 14:17
A A

Cezaevindeki 39 yaşındaki Toni Musulin’in avukatı Herve Banbanaste, müvekkiline çok sayıda kadının evlenme isteğiyle mektup yazdığını açıkladı. Fransız avukat, müvekkilinin, kötü niyetli biri olmadığını, ilginç bir kişiliğe sahip olduğunu söyledi.

Yapılan hırsızlığın "ilginç" ve "komik" olması dolayısıyla Toni Musulin, Fransa’da facebook ve diğer internet sitelerinde, adeta "medyatik kahraman" haline gelmişti. Musulin’in ülkedeki popülerliği üzerine, üzerinde hırsızın resimleri bulunan tişört ve diğer hatıra eşyaları satışa çıkartılmıştı.

Sırp kökenli Fransız vatandaşı Toni Musulin, 5 Kasımda, güvenlik görevlisi arkadaşlarını bir dinlenme molası sırasında atlatarak, araçtaki paralarla ortadan kaybolmuştu.

Polis daha sonra, Musulin tarafından kiralanan kapalı park yerinde aracı bulmuş ve çalınan paranın yaklaşık 9 milyon avrosunu ele geçirmişti. Şiddet uygulamadan hırsızlık yaptığı için, Toni Musulin hakkında üç yıl hapis cezası istenmesi bekleniyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;